Skuteczne suplementy roślinne łagodzące dolegliwości układu trawiennego

Nie ma nic gorszego dla zdrowia i kondycji swojego układu trawiennego, niż pośpiech, stres, jedzenie w biegu i tłuste lub słodkie jedzenie w nadmiernych ilościach. Proces trawienia w takich warunkach to nie lada wyzwanie, do którego zmuszony jest ludzki organizm.

Jest to najkrótsza droga do tego, by szybko doczekać się niepożądanych objawów ze strony układu pokarmowego.

Z powodu wielu żywieniowych błędów pojawiają się one i stopniowo nasilają. Liczy się tutaj zdecydowana reakcja osoby obarczonej tym problemem w postaci zastosowania suplementów stworzonych na bazie roślinnych składników. Rynek oferuje bardzo zróżnicowaną ofertę tego rodzaju preparatów, dlatego z pewnością nie będzie problemu z wyborem najlepszego dla siebie.

Niestrawność, a wątroba

Wątroba to ważny organ w całym organizmie. Jej zadaniem jest przede wszystkim neutralizowanie zebranych w ludzkim ciele toksyn i dostarczonych najczęściej właśnie z pożywieniem. Wątroba dba również o rozkładanie ciężkostrawnych potraw, w których prym wiedzie tłuszcz. Jeżeli pije się dużo alkoholu i kawy, właśnie ten narząd musi się z tym uporać.

Kiedy pojawiają się pierwsze dolegliwości, najczęściej bólowe w okolicy wątroby, wtedy warto pomyśleć o suplementacji preparatami bogatymi w ostropest plamisty. Roślina ta zapobiega niszczeniu komórek znajdujących się w wątrobie.

Jeżeli objawy nie ustępują bądź akurat tego dnia spożyło się ciężkostrawne danie, warto zastanowić się nad skutecznym działaniem soku z karczocha. Zawarte w nim substancje odpowiadają za rozkurcze pęcherzyka żółciowego, co usprawnia jego pracę. W wspomniany soku znajduje się również duża ilość cynaryny odpowiedzialnej za regulowanie poziomu cholesterolu we krwi oraz trójglicerydów.

Natomiast kiedy istnieje duże prawdopodobieństwo gromadzenia się w organizmie sporej ilości tłuszczów, konieczne jest zastosowanie suplementów z dodatkiem korzenia cykorii efektywnie wspomagającego trawienie.

A co z żołądkiem?

Ból żołądka to nic przyjemnego. Kiedy pojawia się niestrawność, najlepiej będzie sięgnąć po krople żołądkowe z wyciągiem z dziurawca bądź właśnie po herbatkę z tego zioła. W kroplach znajduje się jeszcze ekstrakt z mięty pieprzowej oraz wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Są to elementy świetnie usprawniające proces produkcji dodatkowych soków żołądkowych. Jeżeli natomiast występuje nadkwaśność, wtedy dobrze będzie skorzystać z pomocy zmielonych nasion lnu.

Skuteczne suplementy roślinne łagodzące dolegliwości układu trawiennego

Zawarte w nich substancje śluzowe rewelacyjnie osłaniają ściany żołądka i chronią je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jeżeli natomiast pojawią się wrzody, dobrze będzie zaczerpnąć nieco z soku aloesowego. Leczy on bowiem zakażenia bakteryjne na drodze całego przewodu pokarmowego.

Oczyszczanie jelit

Kiedy pojawiają się wzdęcia i gazy, a nawet biegunki na przemian z zaparciami, jest to wyraźna oznaka problemów z jelitami. Kiedy to tego dochodzi migrena i chroniczne zmęczenie, trzeba jak najszybciej zareagować, ponieważ jelita mogą być w złym stanie i wymagać pomocy z naszej strony.

Towarzyszący temu wszystkiemu ból jedynie potwierdza konieczność szybkiej reakcji. Najlepiej będzie wtedy skorzystać z dostępnych suplementów diety pochodzenia roślinnego. Wiele z nich opiera swoją recepturę np. na owocach liściokwiatu garbnikowego, który wspiera jelita w walce z zaparciami.

Innym składnikiem takich środków jest migdałecznik chebułowiec poprawiający perystaltykę jelit. Każdy taki składnik to naturalne źródło zdrowia całego układu trawiennego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here