wypoczynek w salonie

W mieszkaniu czy domu powinna być przestrzeń wspólna czyli tzw. pokój dzienny, jednak nawet jeśli partnerzy lubią spędzać ze sobą czas, to każdy potrzebuje odrobinę swojej przestrzeni, by nie wejść sobie „na głowę”. Każdy ma swoje hobby, przyzwyczajenia i zainteresowania, które chce realizować. Dla mężczyzn może być to warsztat majsterkowicza, własna siłownia albo piwnica z kolekcją trunków własnej roboty. Jeśli zatem nie chcesz, by facet zamienił Wasze wspólne mieszkanie czy dom w miejsce, gdzie poniewierają się jego liczne sprzęty do ćwiczeń, o które stale się potykasz, czy też w pobojowisko po kolejnym świetnym projekcie stolarskim czy modelarskim, to koniecznie musisz urządzić mu jego własną przestrzeń. Oto naszych 5 rad, jak to zrobić.

Po pierwsze: wybierz miejsce

Choć najchętniej na męski kącik udostępniłabyś mu jedną szufladę w komodzie, to wiesz, że to się nie sprawdzi i ze swoimi rzeczami i tak będzie rozkładał się po całym domu. Zatem pomyśl czy macie pomieszczenie nieużywane, może być to składzik na rzeczy, które nie znalazły miejsca w innych częściach domu. Oczywiście w takiej sytuacji musisz również znaleźć miejsce na te rzeczy. Najczęściej są to po prostu pozostałości po remoncie, które „miały jeszcze się przydać” jednak tak naprawdę nigdy się nie przydadzą albo narzędzia. Niektóre rzeczy być może będą mogły znaleźć się na wiszących półkach albo w zamykanych kufrach w nowej przestrzeni, a inne możesz po prostu umieścić w magazynie, wszak nie brakuje takich miejsc do wynajęcia. Męskie miejsce możesz stworzyć również na do tej pory niezaadaptowanym strychu jeśli się na to nadaje albo w piwnicy. Ostatecznie możesz również wydzielić kąt w pokoju, ale wtedy musisz zadbać albo o ściankę działową albo o drzwi przesuwne z jednej przestrzeni do drugiej. Nawet jeśli pracy może być sporo nie zniechęcaj się i podziel ją na etapy. Oczywiście w ostatnim przypadku nie obędzie się bez wtajemniczenia partnera w swoje plany, wszak nie możesz robić wszystkiego sama.

Po drugie: wykończenie ścian i podłóg ma istotne znaczenie

Kiedy już miejsce zostało wybrane trzeba zadbać o ściany i podłogi. Niezależnie czy znajdzie się tam stół majsterkowicza, atlas do ćwiczeń czy strefa kibica, to o odpowiednie wykończenie trzeba zadbać. Świetnie sprawdzą się np. płytki ścienne. Na jakie można się zdecydować? Sprawdzi się klinkier, który podkreśli surowość męskiego wnętrza. Dobrym wyborem mogą być również płytki gresowe, które nadają się zarówno na ściany, jak i podłogi. Jeśli szukasz miejsca, z dużym asortymentem materiałów wykończeniowych, to polecamy płytki ścienne w sklepie Klink.pl. Są tu zarówno gresy, klinkier, jak i kamień naturalny, zatem na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do męskiej przestrzeni.

Po trzecie: zadbaj o dodatkowe wyposażenie, z którego się ucieszy

Oczywiście istotne znaczenie ma wyposażenie. Do siłowni możesz dokupić mu np. półkę na hantle, aby nie poniewierały się na podłodze. Z kolei do stolarni sprawdzą się niewielkie półki ścienne, na których może umieszczać wykonywane drobne lub większe elementy, np. te pozostawiane do wyschnięcia po klejeniu, a także akcesoria niezbędne do pracy. Z kolei do kącika dla kibica możesz wybrać niewielkie półki ścienne na głośniki. W tym wypadku musisz zadbać o to, by miejsce było dobrze wyciszone. Mogą zatem sprawdzić się drzwi o większej izolacyjności akustycznej. Aby nie wydawać fortuny na meble tapicerowane, możesz wykonać je z paneli i dokupić tanie kapy i poduszki, by było wygodniej, albo stworzyć pufy typu sako.

Po czwarte: wybierz dodatki, które ocieplą wnętrze, ale pamiętaj o zachowaniu męskiego charakteru przestrzeni

Kiedy jest wyposażenie i wykończenie wnętrze wydaje się gotowe. Jednak kobieta zadba jeszcze o dodatki. Zatem możesz postawić na plakaty w antyramach z napisami motywacyjnymi albo herbami ulubionych klubów piłkarskich. Warto do wnętrza wybrać również jakąś roślinę, ale nie kwitnącą i nie wymagającą, aby nie okazało się, że szybko zmarnieje, gdy Ty o nią nie zadbasz. Zatem do męskiego pokoju mogą sprawdzić się sukulenty postawione na półkach. Absorbują dym tytoniowy, zatem jeśli będzie to pokój do gry w karty czy bilarda ze znajomymi, to na pewno się przydadzą.

Po piąte: pamiętaj, że to jego przestrzeń i chce zachować ją dla siebie, zatem znajdź taką i dla siebie

Na koniec musisz pamiętać, że to jego przestrzeń i nie powinnaś pojawiać się w niej zbyt często. Oczywiście przy takim układzie, to on musi dbać o czystość w swojej „norze”. Ty w czasie, gdy on oddaje się swoim ulubionym rozrywkom możesz wreszcie znaleźć czas dla siebie na odprężającą kąpiel czy maraton z ulubionym serialem lub wieczór czytelniczy z lampką wina, bez przerywania przy każdej przewróconej stronie czy konieczności słuchania odgłosów, które mężczyźni zwykli są wydawać w czasie ekscytowania się meczem.

W domu czy mieszkaniu każdy powinien mieć swoją przestrzeń. Jeśli zatem masz taką możliwość, urządź kącik czy nawet pokój dla swojego partnera. Takie rozwiązanie wyjdzie Wam obojgu na zdrowie.