Buty turfy i sztuczna murawa

0
1324

Zaczynasz grać w piłkę nożną? Zastanawiasz się jaki strój jest Ci do tego potrzebny? A czy wiesz, że dla piłkarza, którego główną murawą jest ta sztuczna, to buty turfy są najważniejszą częścią garderoby? W końcu to dzięki im osiągasz dobrą prędkość, masz idealna przyczepność do murawy oraz strzelasz najlepsze gole! Jednak czy jest Ci coś potrzebne oprócz butów?

Wygodny strój

Jeśli założysz spodnie, które podczas meczu będą Ci spadać, to będziesz miał utrudnione pole poruszania się. Jeśli kupisz takie, które będą zbyt obcisłe, będziesz miał problem z bieganiem. Buty turfy również nie mogą być ani za małe, ani za duże. Muszę być idealne! Jeśli założysz ochraniacze, które nie będą dopasowane rozmiarem do Twoich piszczeli, to nie będą ich odpowiednio chronić. Sam widzisz jak ważny jest strój. Jeśli koszulka, która kupisz będzie zbyt duża, to podczas biegu może ona pełnić funkcję spadochronu i utrudniać Ci szybki bieg. Każdy element stroju jest bardzo ważny: buty turfy, dobrze dobrane spodnie, ochraniacze czy nie za duża koszulka. Każdy z nich pozwoli Ci rozwinąć skrzydła na murawie, dlatego należy odpowiednio przygotować się do pierwszego treningu.

Buty turfy

Jeśli zamierzasz uczestniczyć w grze, która będzie się odbywać na sztucznej murawie, to Twoim rozwiązaniem są buty turfy, takie jak np. https://www.butyzakupy.pl/pol_m_Buty_Buty-do-pilki-noznej_Buty-turfy-483.html. Są to buty specjalnie przeznaczone do gry w piłkę na sztucznej murawie. Dzięki ich specjalnej budowie doskonale trzymają się sztucznej powierzchni, nie ślizgając się. Jednak, aby dobrze strzelać gole trzeba też odpowiednio dobrać buty turfy. Jeśli kupisz za luźny rozmiar, to istnieje prawdopodobieństwo, że podczas strzelania gola but Ci spadnie. Nikt by tego nie chciał prawda? Oczywiście – za ciasne buty spowodują obtarcia, co również jest kiepska opcją. Dlatego przed wyborem odpowiednich buty, trzeba dobrać rozmiar. Należy pójść do sklepu z obuwiem sportowym, które oferuje możliwość zakupu takich butów i przymierzyć kilka par. Kiedy odpowiednie buty turfy znajdą się na naszej nodze, będziemy o tym wiedzieć.

Wszystko co piłkarz na siebie zakłada do każdego meczu jest bardzo ważne. Odpowiedni strój, buty turfy przeznaczone do odpowiedniej powierzchni czy nawet skarpetki są w stanie zagwarantować Ci sukces na boisku. Dlaczego? Dlatego, że nie będą utrudniały Ci rozwoju Twoich umiejętności. Będą je za to bardzo mocno wspierać, dzięki czemu będziesz mógł rozwijać skrzydła. Pamiętaj, że dobrze dobrane buty turfy, nawet jeśli będą drogie, posłużą Ci kilka sezonów. Warto inwestować w rzeczy, które mogą się nam zwrócić z nawiązką!