Jeżeli dysponujesz czasem wolnym, z pewnością rozsądnym pomysłem byłoby zapoznanie się z ofertą kulturalną, jaką oferuje twoje miejsce zamieszkania. Z pewnością w uprzywilejowanej pozycji są tutaj mieszkańcy większych miast; w centrach handlowych, na rynkach i w klubach praktycznie co tydzień organizowane są swoiste happeningi i venty, często skierowane do konkretnej grupy odbiorców, często jednak stworzone z okazji jakiegoś współczesnego święta – Dnia Dziecka, Matki itp.
Warto zapoznać się również z repertuarem kinowym. Tego typu miejsca zazwyczaj oferują znakomitą rozrywkę i udostępniają potencjalnym widzom rozliczne akcje promocyjne; znane na całą Polskę tanie wtorki lub niedawno wprowadzone bilety za dziesięć złotych na polskie filmy w każdy czwartek to z pewnością akcje, nad którymi warto się pochylić.
Wybrednym pozostają spektakle teatralne, niemniej w dzisiejszych czasach wyjście do teatru to nieomal wyprawa, na którą trzeba się solidnie przygotować. Po pierwsze, finansowo, gdyż ceny biletów teatralnych są nieporównywalnie wyższe niż ich odpowiedniki w kinach. Nie ma co się temu dziwić, wszak żywych aktorów trzeba z czegoś opłacić. Po drugie, pod względem stroju – nie pójdziemy przecież do przybytku kultury w znoszonej koszulce i w dżinsach. Po trzecie, czasowo; godne uwagi spektakle teatralne wystawiane są zazwyczaj w godzinach wieczornych w dni weekendowe. Nie wszyscy mogą sobie wówczas pozwolić na wizytę w mieście – szczególnie rodzice mają utrudnione zadanie, gdyż małe dzieci trudno zainteresować sztuką.

www.moda.info.pl