Kiedy aura sprzyja i jest piękne gorące lato każdy z nas chciałbym, aby promienie słońca opaliły trochę jego ciało. Szczególnie kobiety uwielbiają godzinami leżeć na kocu czy ręczniku.
Jak opalać się aby było to bezpieczne opalanie?

– przede wszystkim pamiętać należy o stosowaniu kremów czy balsamów zawierających filtr przeciwsłoneczny. To dzięki niemu nasza skóra będzie ładnie wyglądać, a nie zostanie podrażniona przez promieniowanie ultrafioletowe.

– kolejnym ważnym aspektem bezpiecznego opalania jest nakrycie głowy. Ochrona głowy przed słońcem jest istotna głownie dlatego, że mocno nagrzanie czaszki prowadzić może do udaru słonecznego, a on kończy się najczęściej wizytą w szpitalu.

– pamiętajmy również aby podczas opalania równomiernie i z dużą częstotliwością nawadniać organizm. Odwodnienie może również skończyć się nieprzyjemnie.

Czego natomiast pod żadnym pozorem nie powinno się stosować do opalania?

– nie wolno używać preparatów przyspieszających opalanie, takich jak na przykład oliwka czy co nie raz było o tym mówiony ropa. Jest ona tłusta i przyciąga najgorsze promieniowanie słoneczne i przede wszystkim brak w niej filtra przeciwsłonecznego.
– Promieniowanie UV jest niezwykle groźne dla naszej skóry i bardzo ją niszczy, może powodować różnego rodzaju choroby skórne w przyszłości

Pamiętajmy zatem, żeby nasze opalanie przyniosło pożądany efekt musi być bezpieczne i wymaga przestrzegania ważnych zasad.

www.vivetargi.pl