Jak dobrze dobrać naszyjnik do dekoltu – długi czy krótki?

Naszyjniki to takie akcesoria, które umiejętnie dopasowane, potrafią odmienić nawet prosty strój. Ale często wybór odpowiedniego naszyjnika nie jest taki prosty: musimy wziąć pod uwagę rodzaj dekoltu oraz linię szyi. W tym artykule podpowiadamy jak to zrobić.

3 podstawowe zasady doboru naszyjników

– unikamy naszyjników ciasno opinających szyję
– preferujemy naszyjniki, które sięgają do linii piersi, ponieważ wydłużają sylwetkę
– pamiętamy, że długie i cienkie naszyjniki (zawsze w modzie) idealnie łączą się z różnymi typami ubrań, zarówno eleganckimi jak i sportowych.

Naszyjnik długi do golfu

Jeśli nosisz golf lub sweter z półgolfem, musisz wybrać długi naszyjnik ewentualnie z wisiorkiem. Bardzo dobrze sprawdzą się również naszyjniki warstwowe.

Jeśli linia dekoltu jest okrągła i klasyczna, wtedy wybieramy naszyjnik o podobnym kształcie co dekolt. Może to być również kolia, jeśli przygotowujemy się do stylizacji wieczorowej.

Naszyjniki z kamieniami

Naszyjniki do stylizacji casualowych lub bardziej eleganckich noszonych na co dzień mogą być również efektowne. Powinny być dobrane w taki sposób, aby upiększały linię kołnierzyka, jeśli nosimy np. koszulę. Warto wybierać naszyjniki z kolorowymi kryształami czy kamieniami szlachetnymi.

Naszyjniki do dekoltu „V”

Jeśli dekolt w kształcie litery „V” jest bardzo głęboki, najodpowiedniejszy będzie łańcuszek z małym wisiorkiem. Idealnie sprawdzą się dłuższe celebrytki.

Naszyjniki do dekoltów kwadratowych

Tutaj idealnym rozwiązaniem jest dobór kształtu naszyjnika na zasadzie kontrastu, na przykład można wybrać klasyczne korale albo naszyjnik typu kolia z geometrycznymi wzorami.

Naszyjniki

Krótki naszyjnik do koszuli

Jeśli koszula posiada kołnierzyk, wtedy naszyjnik musi być dopasowany do jego rozmiarów. Krótkie proste w formie naszyjniki oferuje np. sklep z biżuterią włoską https://esclusiva.pl/naszyjniki. Nosząc koszulę z kołnierzykiem rezygnujemy z dużych okazałych ozdób. Do biznesowej stylizacji wystarczy cienki naszyjnik z małym wisiorkiem lub zawieszką.

Naszyjniki do dekoltów asymetrycznych i w kształcie łódki

Jeśli dekolt jest asymetryczny, wybieramy duże okazałe naszyjniki z zawieszkami. Całość również powinna być dostosowana do kształtu nietypowego dekoltu. Jeśli dekolt jest stosunkowo płytki w kształcie łódki, wtedy najbardziej będzie do niego pasował wieloczęściowe naszyjniki z koralikami lub dużymi zawieszkami.

Kiedy nie zakładać naszyjnika?

Jeśli dobieramy biżuterię do sukienki na jedno ramię, wtedy rezygnujemy z naszyjnika. Idealną ozdobą będzie para wiszących koczyków chandelier, które zwracają uwagę na ramiona. Jeśli suknia jest bez ramiączek, wtedy najlepsze są naszyjniki z małym wisiorkiem, może to być oczywiście jakiś cenny kamień np diament. Taki wybór podkreśli również wyjątkowość danej okazji.