Każda kobieta chciałaby przez cały rok utrzymywać piękny, lekko opalony odcień skóry. Zdecydowanie dodaje to pewności siebie i wyglądamy bardziej atrakcyjnie. Istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym możemy to uzyskać.
Zacznijmy od działania wewnętrznego, czyli tego, w jaki sposób się odżywiamy. Aby przyciemnić naszą skórę warto wzbogacić nasze codzienne menu szczególnie w marchewkę i buraczki, ale także inne kolorowe warzywa i owoce.
Codzienne picie soku z marchewki w ciągu kilku tygodni spowoduje zdecydowane przyciemnienie skóry.
Kolejnym krokiem do uzyskania pięknej, opalonej skóry jest przygotowanie peelingu kawowego. Do fusów z kawy możemy dodać odrobinę oliwy, która dodatkowo nawilży skórę, cynamonu dającego przyjemny aromat oraz kurkumy, która ma właściwości nadawania skórze lekko żółtawej barwy.
Jeśli zależy nam na nieco mocniejszym odcieniu, warto sięgnąć po tabletki czy suplementy diety zawierające beta – karoten. Dzięki nim, nawet nie przebywając długo na słońcu będziemy mogły cieszyć się lekką opalenizną.
Innym sposobem na utrwalenie efektów działania marchewki, czy syntetycznego beta – karotenu, jest stosowanie balsamów brązujących, które stopniowo nadają pożądany odcień skóry. Taki kosmetyk w wersji eko możesz przygotować samodzielnie. Wystarczy połączyć 2 łyżki kakao naturalnego, odrobinę masła lub oleju kokosowego
z kilkoma łyżkami oliwy lub oleju. Wszystko należy dokładnie wymieszać i regularnie nakładać na ciało.

www.bomi.pl