Jak wybrać oświetlenie ledowe

Oświetlenie ledowe obecnie jest bardzo popularne, jeśli chodzi o aranżacje domów. Nikt już nie stosuje tradycyjnych żarówek wolframowych, bowiem ustąpiły one miejsca żarówkom i lampom ledowym. Nie bez powodu – ledowe źródła światła posiadają wiele zalet, których nie posiadają żarówki starego typu. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na ich ponadprzeciętną żywotność, niskie zużycie energii, a także różne warianty kolorystyczne.

Światło o jakiej barwie najlepiej sprawdzi się w domu?

Jeśli chodzi o oświetlenie LED, to wyróżnia się trzy barwy światła. Mowa tutaj o świetle neutralnym, zimnym, a także ciepłym.

Producent opraw oświetleniowych zapewnia, że barwa ciepła sprawdzi się wszędzie tam gdzie potrzeba nastrojowego oświetlenia pomieszczenia. Tego typu barwa działa uspokajająco na ludzki organizm, dlatego fantastycznie sprawdzi się w pomieszczeniach o charakterze wypoczynkowym – czyli salonach i sypialniach. Neutralna barwa światła jest nieco jaśniejsza – a co za tym idzie – obojętna dla ludzkiego organizmu. Fantastycznie sprawdza się w pomieszczeniach, w których dużo się pracuje. Neutralna barwa światła świetnie sprawdzi się także w kuchni czy w łazience. Jeśli chodzi o barwę zimną, to działa ona pobudzająco na organizm ludzki, dlatego rzadko bywa stosowana w obiektach mieszkalnych.

Jakie źródła światła ledowego wybrać?

Producent opraw oświetleniowych bez wątpienia ma w swojej ofercie bardzo wiele modeli oświetlenia LED. Z pewnością warto zwrócić uwagę na plafony LED, czyli lampy, które montuje się na powierzchni sufitu. Niektóre z nich mogą być wyposażone w czujnik ruchu, który włączy światło, kiedy w jego polu widzenia coś się poruszy.

Jeśli chodzi o aranżacje wnętrz, to coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest taśma LED. Daje ona wiele możliwości aranżacyjnych. Może służyć nie tylko do oświetlenia ścian, ale także kuchennych blatów, mebli czy też poręczy schodów. Taśmy ledowe mogą świecić dowolnym kolorem, dlatego też dają nieskończenie wiele możliwości, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz.