Jakie produkty skutecznie chronią gospodarstwo rolne przed ASF

Profilaktyka ASF to podstawowe zadanie każdego producenta trzody chlewnej. Afrykański pomór świń to przecież szybko rozprzestrzeniająca się choroba wirusowa. Mimo że nie stwarza ona zagrożenia dla zdrowia oraz życia człowieka, to ma bezpośrednie przełożenie na wyniki finansowe gospodarstwa rolnego. Mięsa zakażonego ASF nie można bowiem jeść. Jak zabezpieczyć się przed takim nieszczęściem i gdzie kupić skuteczne ku temu produkty?

Środki dezynfekcyjne służące do profilaktyki ASF

Jak już wspomniano we wstępie, ASF jest chorobą, która dość szybko się rozprzestrzenia. Istnieje kilka źródeł zakażenia. Podstawowym z nich jest wprowadzenie wirusa do gospodarstwa za pośrednictwem osób lub pojazdów, które je odwiedzają. Dlatego tak bardzo ważne jest stosowanie dezynfekcji. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje produktów służących do tego celu. Największy wybór oferuje sklep rolniczy Rolnet.pl.

Katalog produktów dezynfekujących obejmuje, między innymi:

  • preparaty do dezynfekcji,
  • sprzęt wspomagający stosowanie środków dezynfekujących,
  • opryskiwacze,
  • maty dezynfekcyjne oraz wycieraczki do butów.

Jeśli chodzi o preparaty do dezynfekcji, to w sprzedaży dostępne są zarówno płyny, jak i środki służące do suchej dezynfekcji. Istotne jest, aby dobrać produkt do danej powierzchni i stosować go regularnie. Zaletą suchych preparatów jest możliwość ich stosowania w obecności zwierząt. Preparat do suchej dezynfekcji Dezosan Wigor skutecznie zwalcza bakterie, wirusy i grzyby, jest larwobójczy, osusza dezynfekowane powierzchnie oraz poprawia mikroklimat tych pomieszczeń.

Z całą pewnością godne polecenia są także maty dezynfekcyjne. Sklep Rolnet.pl oferuje produkty w różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Maty powinny być umieszczone we wszystkich przejazdach i przejściach w gospodarstwie. Tworzą wtedy skuteczną barierę ochronną i zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.

Kombinezony, kalosze i ochraniacze na obuwie

W gospodarstwie rolnym, które zajmuje się produkcją trzody chlewnej, nie może także zabraknąć zestawów do ochrony indywidualnej. Ich posiadanie i stosowanie nałożone jest przepisami prawa. Co powinien obejmować taki zestaw ochronny? W jego skład wchodzą: kombinezon, kalosze lub nakładki na buty, jednorazowe rękawice oraz maseczka.

Sklep Rolnet.pl posiada w swojej ofercie wszystkie wymienione akcesoria ochrony indywidualnej. W opcji są produkty dedykowane do jednorazowego lub wielokrotnego stosowania. Na uwagę zasługuje szeroki wybór rozmiarów oraz wzorów. Jeśli chodzi o kalosze, to szczególnie warte uwagi są produkty marki Dunlop. Charakteryzują się one 100% odpornością na wodę oraz działanie środków chemicznych i środków dezynfekujących. Są trwałe i wygodne w użytkowaniu.

Środki deratyzacyjne

Źródłem zakażenia ASF mogą być także myszy i szczury. Takie gryzonie chętnie gromadzą się w pobliżu gospodarstw rolnych, ponieważ mają łatwy dostęp do pożywienia. Przy okazji przenoszą groźne wirusy i bakterie. Gospodarze powinni maksymalnie ograniczyć występowanie gryzoni na terenie chlewni.

Jest to możliwe dzięki stosowaniu środków deratyzacyjnych, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. W sprzedaży znaleźć można: klasyczne łapki na myszy i szczury, karmniki deratyzacyjne, trutki oraz granulaty.