jeansy damskie rurki

Jeansy zaprojektowane  jako odzież robocza przez Leviego Straussa liczą już sobie ponad 150 lat. Od momentu powstania jego firmy produkującej i dystrybuującej spodnie dla górników i farmerów amerykańskich, odzież ta zrobiła zawrotną karierę na całym świecie. Dzisiaj traktuje się jeansy jako podstawowy składnik ubioru mężczyzny i kobiety, na co dzień, ale i jako bardziej formalne ubranie. 

Wszystkie modele jeansu

Jeansy damskie rurki  zawojowały świat mody damskiej od kilkudziesięciu już lat. Wydaje się, że ten optymalny model długo nie zostanie wyparty przez kolejne trendy zmieniające sylwetkę. Dlaczego dziewczyny i kobiety tak polubiły jeansy damskie rurki i noszą je bez względu na rodzaj figury jaką reprezentują? Wąskie spodnie sprawiają, że kobieca sylwetka jest bardziej „widoczna”. Dużo łatwiej też dobrać do nich górną część stroju, szczególnie wtedy, gdy kobieta preferuje swobodne i obszerne bluzy czy swetry.

W jeansach damskich rurkach widoczne są dokładnie nogi oraz pośladki. Niektóre modele jeansów –  push up dodatkowo modelują pośladki, które prezentują się w nich jeszcze zgrabniej.

Jeansy rurki wąskie, szersze i z wysokim stanem

Wbrew pozorom jeansy damskie rurki nie oznaczają pełnej unifikacji. Najwęższe z nich jeansy slim fit zwykle oprócz bawełny zawierają domieszkę nici elastycznych, po to, by osiągnąć najwyższy stopień wygody, ale też otrzymać efekt ścisłego przylegania tkaniny do ciała. Jeansy slight będą również miały krój rurek, ale są to spodnie proste i już nie przylegają tak dokładnie do nóg i bioder. To model dla osób, które wolą swobodniejszą sylwetkę.

Jedną z podstawowych różnic obecnych w jeansach damskich rurkach jest wysokość stanu. Jeszcze kilka lat temu najmodniejsze biodrówki odkrywały spory obszar damskiego ciała i często, niestety, również męskiego. Współczesna moda nie wymaga już od jeansów tak niskiego stanu, chociaż wyraźnie różnicuje go dodając model mom jeans, spodnie ze średnim lub podwyższonym stanem.

Wszystkie kolory jeansów

Pierwotny kolor spodni blue jeans wynikał z zastosowania do ich produkcji naturalnego barwnika indygo, który jednak został zastąpiony barwnikiem syntetycznym. A to z kolei doprowadziło do stworzenia pełnej gamy kolorystycznej jeansów. Jeansy damskie rurki nie muszą już być wyłącznie niebieskie. Zaakceptowanie jeansów przez najwyższą nawet modę sprawiło, że na całym świecie produkuje się jeansy w dostępnych w przemyśle kolorach. Barwa jeansu podlega aktualnie takim samym trendom kolorystycznym jak cała moda, chociaż klasyczne jeansy damskie rurki powinny być w kolorze blue.