Jedna marka – dwie epoki – Adidas (Originals)

0
1538

Powroty do mody retro to coś, co klienci kochają najbardziej. Marki Adidas nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tak się składa, że kiedyś była ona brandem, który funkcjonował pod nieco innym logo. Zmiana znaczka firmowego stała się pewnego rodzaju granicą, na podstawie której oddziela się nowego Adidasa od tego zwanego „Originals”. W dzisiejszym artykule szczególną uwagę zwrócimy na buty Adidas Originals – zastanowimy się nad tym, skąd wzięła się ich popularność w 2018 roku, dlaczego klienci chętniej wybierają starsze modele niż światowe premiery oraz czy z logiem w pierwotnej wersji nie kryje się czasem jakaś głębiej zakorzeniona ideologia.

Ponadczasowe Superstary!

Chyba najpopularniejszym modelem butów Adidas Originals są klasyczne Superstary w wersji białej z czarnymi paskami na boku. To buty, które swego czasu kupowane były przez większość fanów takiego stylu ubierania się, a dzisiaj są już modelem kultowym. To właśnie dlatego wielbiciele stylu retro wyposażają się w nie w 2018 roku. Powodów tego należy również upatrywać w charakterystycznej stylistyce, która z łatwością wpasowuje się w obecnie obowiązujące trendy. Można by posunąć się nawet do tezy, że to buty Adidas Originals w wielu przypadkach te trendy wyznaczają. Ludzie bardzo chętnie noszą swoje pary dobierając do tego „stylówki” spójne z tego typu stylizacją. To z jednej strony niezwykle ciekawa transformacja rynku, a z drugiej duża szansa dla producentów takich jak Adidas na wznowienie asortymentu sprzed lat, który prawdopodobnie osiągnie sukces komercyjny zakrojony na szeroką skalę.

Kto nosi się w Originalsie?

Warto również nadmienić, że na butach Adidas Originals wzorowano wiele modeli produkowanych obecnie. Wspominane już Superstary doczekały się swojej kontynuacji, a ponadto producent ponownie dodał do swojej oferty modele klasyczne dostępne w większej ilości wariantów kolorystycznych. Nie wspominając już o tym, że wiele innych marek wzorowało swoje modele na butach adidas Originals. Obecnie w ofercie jednego z najpopularniejszych producentów obuwia na świecie znajdziemy bardzo szeroki wybór butów. Nie można zapominać, że marka została podzielona na dwa subbrandy. Kolekcje retro sygnowane logiem Adidas Originals, jak również tradycyjna odzież i obuwie sportowe kojarzone z trzema paskami. Wśród klientów można wyodrębnić dwie frakcje – jedni wybierają chętniej z nowego asortymentu producenta, a drudzy stawiają tylko i wyłącznie na odzież i buty Adidas Originals, ponieważ wyznają pewnego rodzaju kult tej marki. Z zainteresowaniem będziemy śledzić rosnącą popularność retro-marki, która w zatrważającym tempie podbija świat.