Wakacje za pasem, czas urlopów zaraz się zacznie. Pewnie jak każda kobieta chciałabyś tego lata pochwalić się idealną sylwetką i czarować na plaży. Masz już nawet kupiony wymarzony strój, ale wystający brzuch i fałdki niszczą cały efekt. Zastosowałaś już chyba wszystkie dostępne diety , ale wciąż nie widzisz rezultatów. Co robisz źle? Odpowiedź może być prostsza niż ci się wydaje: Sama dieta to za mało!
Zrezygnowanie ze słodyczy, ograniczenie posiłków czy zamiana mięsa na warzywa nie wystarczy.
Jeśli nie będziesz się ruszać, nie będziesz aktywna, nawet najrestryktywniejsze odchudzanie nie pomoże. Może za to bardzo zaszkodzić. Nie jedna tak zwana „dieta – cud” oparta jest głodzeniu się, które to w założeniu ma pomóc w krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów To kłamstwo, które może poważnie odbić się na Twoim zdrowiu i spowodować wiele chorób. Pamiętaj, że głodzony organizm spala najpierw białko, a nie tłuszcz, więc nawet jeśli zauważysz spadek na wadze, nie koniecznie będzie to tkanka tłuszczona, a same mięśnie.
Pracę nad idealną sylwetką zaczynamy właśnie w kuchni. Zróżnicowane posiłki bogate w białko i węglowodany, ograniczenie alkocholu oraz regularne ćwiczenia to podstawa wymarzonego ciała. Zapomnij o głodówkach a potem wieczornych podjadaniach – to najgorsze co możesz zrobić. Zdrowe odżywianie zaś buduje mięśnie, które treningiem zamienisz w ciało bogini. Będzie jędrne, skończą się problemy z celluitem i obwisłymi oponkami, będzie piękne a co najważniejsze – będzie zdrowe.

www.med-online.pl