Zadbanie o odpowiednią izolację to jeden z najważniejszych etapów budowania domu. Wybór materiałów izolacyjnych jest naprawdę duży – obok tych najbardziej popularnych zaczęły się pojawiać alternatywne produkty. Jednym słowem jest w czym wybierać. Oto lista materiałów, których możemy użyć, aby zapewnić sobie odpowiednie ocieplenie domu. Najbardziej popularne
Od lat niesłabnącą popularnością w ocieplaniu domu cieszą się płyty styropianowe oraz wełna mineralna potocznie nazywana watą szklaną. Wełna wybierana jest zwykle ze względu na swoją dużą elastyczność, dzięki której idealnie wypełnia wszystkie szczeliny. Dodatkowym jej atutem jest to, że jest niepalna – zmniejsza to ryzyko pożaru. Niestety jest to materiał stosunkowo drogi. Styropian natomiast stanowi jej tańszą alternatywę. Co prawda brak mu odporności na wysokie temperatury, jednak dzięki nienasiąkliwości będzie odporny na mikroorganizmy i gnicie.

Produkty alternatywne
Do ocieplenia domu możemy wykorzystać także materiały nie tak popularne jak styropian i wełna mineralna, ale za to nie mniej skuteczne. Płyty termoizolacyjne z poliuretanu, maty z błyszczącą powłoką odbijającą promieniowanie czy aerożel (wykorzystanie tlenku krzemu) to tylko niektóre alternatywne środki.

www.trendliving.pl