Meble na taras

Meble tarasowe to produkty, na które „boom zakupowy” rozpoczyna się co roku. Gdy tylko nastają cieplejsze dni, wiele osób zaczyna myśleć o zorganizowaniu umeblowania na swój taras, werandę, balkon lub do ogrodu. Ponieważ oferta dostępnych mebli zwiększa się z roku na rok, warto dokładnie zapoznać się z oferowanymi produktami i wybrać takie, które okażą się najbardziej pomocne. Poniżej dokonujemy przeglądu mebli tarasowych oraz podpowiadamy – kiedy i dlaczego warto je stosować oraz jakie modele mebli tarasowych warto wybrać. 

Meble tarasowe – kompleksowe wyposażenie i umeblowanie tarasu

Wiele osób decydujących się na aranżację własnego tarasu, pragnie sięgnąć po gotowe zestawy mebli, w których znajdą się wszystkie potrzebne elementy. Najczęściej, zestawy obejmują blaty stołowe oraz dedykowane do siedzenia przy nich krzesła, fotele bądź inne formy siedzisk tarasowych. Niekiedy spotkasz się także z zestawami bardziej rozbudowanymi i kompleksowymi. Radzimy jednak, aby zakupów poszczególnych mebli dokonywać rozłącznie. Poniżej wybraliśmy meble na taras z oferty Meble MWM oraz przedstawiamy najchętniej wybierane modele. 

Leżaki tarasowe to pierwsze z nich. Meble takie posiadają wytrzymały, solidny stelaż, który pozwala na ich rozłożenie i złożenie. Niektóre leżaki są przeznaczone do użytkowania w pozycji siedzącej, inne natomiast w pozycji leżącej. Te ostatnie posiadają często regulowanie oparcie, które możesz ustawić zgodnie ze swoimi potrzebami. Polecamy też wybierać leżaki wyposażone w zagłówek, podnóżek, podłokietniki oraz regulowaną osłonę oczu przed słońcem. 

Odmienną kategorię siedzisk tworzą fotele tarasowe. Polecamy sięgać po produkty wykonane z rattanu lub technorattanu. Są to materiały syntetyczne wysoce odporne na uszkodzenia i oddziaływanie czynników pogodowych. Ponadto, ich kolorystyka idealnie pasuje do ogrodowych stylizacji. 

Siedziskami tarasowymi, których zakup warto rozważyć, są także fotele wiszące. Są wysoce komfortowe, świetnie sprawdzają się w czasie popołudniowego leniuchowania – z książką w ręku lub w gronie znajomych. Na fotelach wiszących możesz się także huśtać oraz kiwać, co stanowi ich dodatkową atrakcję oraz pomaga w zrelaksowaniu się i zażywaniu błogiego spokoju. 

Meble tarasowe – mniej i bardziej spodziewane

Wśród mebli tarasowych zyskujących na popularności znajdują się także modele do tej pory niespotykane, bądź wybierane przez bardzo wąskie grono odbiorców. Mowa między innymi o łóżkach oraz narożnikach tarasowych, dedykowanych na tarasy o stosunkowo dużej powierzchni. 

Narożniki ogrodowe stanowią pod tym względem wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Jeden dobrze dobrany narożnik może zastąpić trzy lub nawet cztery różne siedziska. Ponadto, narożniki można umieścić wzdłuż ścian, krawędzi, poręczy oraz w innych miejscach, w których pomogą Ci się zaoszczędzić wolną przestrzeń. 

Łóżka tarasowe to produkty stosunkowo nowe, a ich specyfika tkwi między innymi w konstrukcji. Ma ona charakter modułowy, co pozwala z sobą zsuwać i łączyć poszczególne elementy, bądź też rozsuwać w razie wystąpienia takiej potrzeby. Wówczas, łóżko przekształca się w kilka osobnych siedzisk.  Ponadto, łóżka tarasowe wyposażone są w osłonę, która zabezpieczy Cię przed nadmiarem promieni słonecznych, podmuchami wiatru oraz opadającymi liśćmi.