ściany ze szkła

Ściany szklane zawładnęły rynkiem mieszkalnym. Z biur coraz częściej przenoszą się do domów i uatrakcyjniają pobyt w nim.

Światło – główny towarzysz ścian ze szkła

Oszczędność energii elektrycznej

Trudno zaprzeczyć, że ściany ze szkła znacznie odmieniają wnętrze. Modyfikacja przestrzeni, która wysuwa się na pierwszy to przede wszystkim większe oświetlenie stref. Dzięki przezroczystym ścianom do pomieszczenia wpada więcej światła, które poprawia prezencję mieszkania lub biura. Poza tym, korzystanie ze światła naturalnego ogranicza wykorzystanie energii elektrycznej – żarówki nie są już tak często potrzebne.

Lepsze samopoczucie i zdrowie oczu

Światło naturalne wpadające do pomieszczeń to znacznie lepsze rozwiązanie niż wielogodzinne ślęczenie przy żarówkach. Wystawienie się na jego działanie wpływa na lepszą kondycją oczu oraz regulowanie hormonów odpowiedzialnych za sen.

Otwarta przestrzeń

Dla małych pomieszczeń

Nie ma nic gorszego od ciasnych i źle zorganizowanych przestrzeni. Niestety obecnie wiele mieszkań lub pomieszczeń do pracy jest mało przestrzenna co bez wątpienia wpływa na komfort pracy i ogólne samopoczucie. Szklane ściany są więc idealnym rozwiązaniem na to, by optycznie powiększyć przestrzeń i nie zamykać każdej strefy za masywnymi drzwiami.

Prywatność – ważny aspekt

Mimo widoku na całość i tzw. symbolicznej granicy, którą wyznaczają szklane ściany, są one również dobrym sposobem na uzyskanie prywatności. Przydaje się to szczególnie w pracy, kiedy to nie chce się być wystawionym na widok wszystkich, ale spokojnie pracować sobie we własnym tempie. Zastosowanie szklanych ścian w biurach oddziela hałas z zewnątrz i pozwala się skupić na pracy.

Prywatność, która ma wiele twarzy

Przezroczysta i przejrzysta aranżacja

Oddzielenie konkretnych stref od siebie za pomocą ściany ze szkła jest nowoczesnym i estetycznym sposobem na urządzenie mieszkania lub biura. Proste przezroczyste ściany lub te w loftowym stylu są zwykle wybierane przez fanów minimalizmu oraz elegancji.

A może trochę kolorów?

Osoby lubiące eksperymentować z estetyką mieszkania mogą wybrać ściany laminowane lub w wybranych kolorach. Wprowadza to nieco oryginalności do wnętrza. Tego typu ściany ze szkła wybierają także osoby, które nie lubią otwartych przestrzeni i chcą zachować prywatność dla siebie i innych domowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.