Pierścionek „szyty” na miarę – jak go wybrać, by pasował idealnie?

Pierścionek to jeden z najbardziej lubianych przez kobiety elementów biżuterii. Najczęściej kojarzy się z pierścionkiem zaręczynowym, jednak dobrze dobrany pomoże podkreślić charakter każdej stylizacji, stanowiąc jej subtelne uzupełnienie.

Szukając odpowiedniego pierścionka, dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim pierścionek powinien zostać wybrany w odpowiednim rozmiarze. Oprócz tego ważny jest również kształt, styl i wielkość kamienia. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać pierścionek, tak by idealnie uzupełniał nasze stylizacje.

Pierścionek z niebieskim oczkiem – dlaczego staje się coraz bardziej popularny?

Pierścionek z niebieskim oczkiem powrócił do łask. Kolor niebieski kojarzy się przede wszystkim z niebem i wodą, czyli wszystkim tym, co symbolizuje spokój i świeżość. Jeśli szukamy pierścionka z niebieskim kamieniem, możemy wybierać spośród tych najbardziej popularnych. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się każdy z nich.

Topaz niebieski ma bardzo intensywny kolor. Dlatego najlepiej sprawdzi się jako jeden wyraźny element biżuterii. Należy jednak pamiętać, aby unikać jego kontaktu z wysokimi temperaturami, ponieważ może wówczas zmienić barwę na jaśniejszą. Możemy także wybrać pierścionek z akwamarynem. Najczęściej występuje w barwie ciemnoniebieskiej. Jest jednak dość kruchy, podobnie jak fluoryt. Mniej popularne kamienie w pierścionkach, ale równie piękne, to apatyt i kyanit. Pięknie w pierścionku, ale również w kolczykach lub zawieszkach będzie prezentował się kwarc niebieski. Jednak jest on podatny na zmianę koloru w wysokich temperaturach. Warto również pamiętać, że pierścionek z niebieskim kamieniem będzie świetnie wyglądał zarówno w oprawie srebrnej, jak i złotej. Doskonale sprawdzi się jako pierścionek zaręczynowy. Ponadto z powodzeniem można go nosić na co dzień lub na wielkie wyjścia jako element podkreślający elegancką stylizację. Pierścionek z niebieskim oczkiem będzie bardzo dobrze komponował się także z inną biżuterią, zarówno złotą, jak i srebrną, a także z perłami.

Jak dopasować rozmiar pierścionka?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka nie jest sprawą bardzo prostą. Powinien z lekkim oporem przechodzić przez najszersze miejsce palca, na którym go będziemy nosić. Najszybciej wybierzemy właściwy rozmiar pierścionka, po prostu mierząc go tuż przed zakupem. Jeśli jednak chcemy kupić pierścionek w prezencie, możemy skorzystać z gotowego szablonu. Są one często dostępne na stronach internetowych popularnych sklepów jubilerskich. Możemy również skorzystać z opcji zwrotu. Kupując pierścionek w sklepie stacjonarnym, wygodną opcją jest możliwość wymiany na inny rozmiar, gdyby ten wybrany przez nas okazał się nieprawidłowy. Natomiast podczas zakupów online musimy mieć świadomość, że każdy produkt kupiony w ten sposób możemy zwrócić, w zasadzie bez podawania przyczyny. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że pierścionek w złym rozmiarze z łatwością zwrócimy do sklepu.