rolki dzieciece

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to niewątpliwie jeden z ważniejszych elementów odpowiedniego rozwoju dziecka. Wspiera rozwój motoryki, która znajduje się wtedy w okresie największego rozkwitu, a także poprawia koordynację. Dodatkowo uprawianie sportów na świeżym powietrzu najczęściej wiąże się z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Dzięki temu dziecko uczy się także odpowiedzialności, a także rozwija umiejętności społeczne. Dlatego też częstym rozwiązaniem na prezent dla dziecka jest sprzęt sportowy. Przedstawiamy pomysły na sportowe upominki dla najmłodszych.

Deskorolki

Deskorolki przeznaczone są najczęściej dla trochę starszego dziecka. Urządzenie tego rodzaju powinno być przede wszystkim dobrej jakości, a także porządne i bezpieczne. Dla najmłodszych kupuje się deskorolki typu mini, o zdecydowanie mniejszych rozmiarach, niż dla starszych dzieci. W tym przypadku średnica kółek nie powinna przekraczać 80 mm, aby deskorolka była odpowiednio zwrotna i bezpieczna. Warto również zwrócić uwagę na to, czy deska pokryta jest antypoślizgowym materiałem.

Rolki

Decydując się na rolki, warto wziąć pod uwagę, że jest to sprzęt polecany szczególnie ruchliwym dzieciom. Muszą one zmagazynować swoją energię, dlatego jazda na rolkach uczy ich utrzymywania odpowiedniej równowagi, podejmowania szybkich decyzji, a także koordynacji ruchów. Dodatkowo jazda na rolkach wpływa także pozytywnie na wzmocnienie mięśni całego ciała. Dla najmłodszych najlepsze są rolki rekreacyjne, czyli dostosowane pod względem technicznym do umiejętności i stopy małego dziecka. Natomiast na rolki z regulacją długości można się zdecydować wtedy, gdy maluch opanuje podstawową umiejętność jazdy.

Wrotki

Choć wrotki wyszły już ze sportowych dziecięcych trendów jakiś czas temu, warto zastanowić się nad tą propozycją. Jazda na nich bardzo dobrze przygotowuje maluchy do poruszania się na rolkach. Wrotki są bezpieczne i przyjemne, a dzięki stabilności jazda na nich daje dziecku wiele frajdy. Kupując pierwsze wrotki warto zwrócić uwagę na to, aby miały wyższe buty, zakrywające kostkę oraz mniejszy obcas.

Sprzęt sportowy dla dzieci

Wybierając sprzęt sportowy dla najmłodszych warto wziąć pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania oraz względy designu, które odpowiadają dziecku. Sklep 4activ.pl posiada szeroki asortyment sprzętu sportowego dla dzieci. Produkty wykonane są z materiałów najwyższej jakości, co zapewnia bezpieczeństwo i stabilność podczas jazdy.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem 4activ.pl