Projektowanie pokoju dla dziecka to często przyjemność dla przyszłych rodziców. Jednak łatwo wpaść tutaj w pułapki: fikuśny kolor ścian, meble, z których nie można korzystać, gdy dziecko podrośnie, brak półek na ułożenie akcesoriów niezbędnych podczas przewijania… Tymczasem, gdy wiemy jak zaprojektować pokój dla małego dziecka, będzie on na tyle uniwersalny, by służyć także przedszkolakowi czy uczniowi. Musi być również bezpieczny i praktyczny.

Dziecko także oczekuje wygody
O miejscu dla dziecka warto pomyśleć nawet zanim wykończymy mieszkanie – wstawienie okna zamykanego na klucz, w przypadku, gdy dziecko ma mieszkać w pokoju na piętrze może okazać się dobrym pomysłem. Projektując pokój dla dziecka musimy mu zapewnić miejsce zaciszne, do spania oraz miejsce do zabawy. Miejsce na zabawę, to nie tylko regał na klocki czy stolik do rysowania, ale także miękki dywan czy mata na rozkładanie lalek, puzzli, na swobodne leżenie. Oświetlenie powinno mieć przynajmniej dwa punkty, czyli na suficie lampa z jasną żarówką, a na ścianie, umieszczona na stałe lub podpięta lampka nocna, z delikatnym światłem do zasypiania. Wszelkie meble muszą być wykonane z trwałych materiałów (np. łóżeczko z litego drewna, które przy gryzieniu nie rozdziela się na drzazgi), z zaokrąglonymi rogami, wykończone nietoksycznymi farbami. Znalezienie takich z pewnością ułatwi współpraca z doświadczonym projektantem wnętrz.

Nie bój się skorzystać w pomocy
Jeśli nie mamy kompletnie pomysłu na to, jak zaprojektować pokój dla małego dziecka, możemy skorzystać z pomocy projektanta z http://intellio.pl/ Doświadczony projektant ma olbrzymią przewagę nad osobą, która ma jedynie swoją wizję pomieszczenia, ponieważ zaprojektował i uczestniczył w setkach takich realizacji. Projektant potrafi również podzielić przestrzeń pokoju na kilka małych, tak by pokój był praktyczny.

www.lapetit.pl