Przytulna restauracja

Do restauracji goście przychodzą, żeby jeść. Jednak nie tylko liczy się smak potraw, ceny dań, jakość obsługi czy położenie lokalu, ale również wysmakowane wnętrze. Chętniej goście wchodzą do lokalu, który wystrojem nawiązuje do kuchni, jaką się w nim podaje, który jest czysty, przytulny, nowoczesny lub przeciwnie – odwołuje się do historii. Zanim więc przyszły restaurator zatrudni kucharza i kelnerów, powinien szczególną uwagę zwrócić na projekt wnętrza restauracji.

Miejsce dla każdego gościa
Restauracja to pomieszczenie, w którym ma przebywać wiele osób. Poza dekoracją, kolorem, czy jakością mebli liczy się więc przestronność. Nawet duży lokal łatwo przepełnić krzesłami i stołami, sprawić, że goście będą przeciskać się pomiędzy stolikami i nie będą w stanie swobodnie rozmawiać ani nie będą czuli intymnej atmosfery. A przecież w restauracji nie tylko jemy, ale także rozmawiamy, spędzamy czas z bliskimi, pracujemy, prowadząc ważne rozmowy. Jeśli nie mamy pewności, czy nasz projekt wstępny pozwoli na taką swobodę i poczucie intymności, warto skonsultować go z projektantem wnętrz.

Światło i czystość
Ważne w restauracji są też kolory oraz oświetlenie. Przytulne światło, które doda wnętrzu jasności, czystości, ale jednocześnie wprowadzi miłą atmosferę jest równie ważne, jak aromat, który unosi się w całym lokalu. Nie warto jednak dopełniać wnętrza bibelotami, pamiątkami, nie można obstawiać każdego kąta figurkami czy wazonikami – pamiętajmy, że takie przedmioty to źródło kurzu, a w restauracji codziennie i skrupulatnie trzeba dbać o czystość. Projektant wnętrz pomoże nam dobrać klimatyczne dodatki, jednocześnie biorąc pod uwagę charakter pomieszczeń i praktyczność.

www.inaczejmowiac.pl