Ramka na zdjęcie USG – pomysł na prezent dla kobiety spodziewającej się dziecka

Kiedy kobiety przeżywają swoje macierzyństwo, mimo wielu trudności i zadań cieszą się tymczasem i starają się zapamiętać każdy ciekawy moment z ich życia oraz życia ich dziecka. Zanim jednak do tego dojdzie, następuje długi czas wyczekiwania i przygotowań do przyjęcia maluszka na tym świecie.

Przygotowania są zazwyczaj wieloetapowe, ponieważ obejmują chociażby skompletowanie wyprawki, czy stworzenie pokoju dla dziecka. Coraz częściej przyszłym młodym mamom organizuje się również niewielkie przyjęcia, które noszą nazwę baby shower.

Czym jest baby shower?

Jest to zwyczaj mający swoje korzenie w Ameryce, mianowicie w USA. Dosłowne znaczenie terminu baby shower to „dziecięcy prysznic”. Z kąpielą jednak nie ma to dużo wspólnego. Bardziej można skłonić się w stronę charakteru przyjęcia, czy ogromnego pragnienia wyrażenia wielu pozytywnych uczuć, czułości w związku ze zbliżającymi się narodzinami i chęć podarowania przyszłej mamie oraz dziecku niezbędnych prezentów, które będą służyć obojgu szczególnie na początku.

Zazwyczaj jedna z kobiet np. przyjaciółka lub siostra organizuje takie przyjęcie. Wtedy spotykają się wszystkie panie we wspólnym gronie. Oczywiście nie można iść na baby shower bez prezentu. I tu powstaje pytanie, co tak właściwie można kupić na prezent? Pomysłów jest wiele, ale jednym z bardziej oryginalnych będzie z pewnością ramka na zdjęcie USG.

Rodzaje ramek na zdjęcie USG

Wybór jest bardzo zróżnicowany. Można jednak przytoczyć tutaj przykład ramki z motywem bociana. Dzieci wierzą, że to właśnie te ptaki przynoszą maluszki swoim rodzicom. Taki motyw przewiduje bociana, który w dziobie trzyma niewielkie zawiniątko. Właśnie w nim pozostaje pusta przestrzeń, którą można wypełnić zdjęciem z USG. Ten rodzaj ramki najczęściej wykonuje się z pomocą lasera.

Można je później pomalować również ekologiczną farbą, by nie stanowiła ona żadnego niebezpieczeństwa dla dziecka. Taka pamiątka w pokoju dziecięcym nie tylko stanowi świetny element dekoracyjny, ale i sentymentalny. Ramki występują w różnych kolorach, dlatego można wybrać ten, który przyszłej mamie będzie najbardziej odpowiadał.

Ramka na zdjęcie USG – pomysł na prezent dla kobiety spodziewającej się dziecka

Kolejny rodzaj ramki występuje w postaci mamy, a dokładniej w formie kobiety spodziewającej się już niedługo dziecka. W takiej ramce na brzuchu znajduje się pusta przestrzeń, czyli miejsce przygotowane na zdjęcie z USG. Wybór jest zróżnicowany. Niekiedy jest to kobieta siedząca z motylem we włosach.

Czasem jest to po prostu kobieta z pokaźnym brzuszkiem podpierająca się rękoma o plecy, czy podtrzymująca łagodnie i z miłością swój brzuszek. Takie ramki również poddawane są malowaniu bezpiecznymi farbami ekologicznymi. Ramka ta jest dostępna także w wersji podwójnej, kiedy to oczekuje się bliźniaków. Można także pomyśleć o umieszczeniu dwóch zdjęć: jednego z USG oraz drugie wykonanego tuż po porodzie.

Trzeci rodzaj ramek na zdjęcie USG posiada także możliwość wykonania grawer metryczki urodzenia. Wtedy najlepiej zakupić ją po urodzeniu dziecka, by wszystkie dokładne uzyskane informacje mogły zostać przekazane firmie wykonującej grawer. Można na niej umieścić także dokładną datę urodzenia dziecka oraz godzinę jego przywitania się ze światem.

Takie prezent pozostanie z pewnością bardzo długo zarówno z rodzicami, jak i z ich dzieckiem.