Śniadanie - ważny posiłek dnia

Mówi się, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Prawdopodobnie jest to prawda. Dlaczego? Śniadanie jemy bowiem rano, krótko po przebudzeniu. Przez całą noc organizm ludzki odpoczywał, resetował się. Prawdopodobnie kolację jedliśmy kilka godzin przez położeniem się spać. Więc już zanim zasnęliśmy ciało nie było w pełni syte. Gdybyśmy bowiem położyli się do łóżka od razu po sytej kolacji, nie moglibyśmy zasnąć, męczyłaby nas na przykład zgaga.
Rano budzimy się gotowi na nowy dzień, który trwać będzie kilkanaście godzin, zanim będziemy mogli położyć się znowu na odpoczynek nocny. W ciągu dnia czeka nas wiele wysiłku – jeśli nawet nie fizycznego, to intelektualnego. Musimy więc jeść.
Rano wypadałoby zjeść na tyle pożywnie, by dało nam to strzał energetyczny do wystartowania i utrzymało nas to do kolejnego posiłku. Co zrobić na śniadanie zatem? Najlepiej coś zdrowego, ale kalorycznego.
Często na śniadanie zjada się płatki kukurydziane lub owsiane z mlekiem, niektóre płatki mają różne dodatki, takie jak rodzynki, orzechy, suszone owoce. To pożywne danie, dostarczające dużo substancji odżywczych do organizmu.
Można również spożywać jajka w różnych postaciach. Na przykład jako omlety, do których można dobrać wytrawne lub słodkie dodatki (dobrze jednak pamiętać, by nie zawierały bardzo szkodliwego oleju palmowego, a taki dodawany jest na przykład do kremów czekoladowych dla dzieci). Sam omlet jest bardzo odżywczy – ma dużo białka, a także tłuszczu zawierającego dużo zdrowego cholesterolu.

www.naszauroda.pl