Spodnie baggy – styl życia

0
1361

Luźne, zwykle workowate spodnie baggy są charakterystyczne dla kultury rap i hip hop, ale styl baggy w dzisiejszej modzie oznacza coś znacznie szerszego. Dzisiejsza moda stawia na konkretny wyraz, pokazanie siebie i luz.

Baggy znaczy luźny

Jeśli nigdy nie zastanawialiście się nad tym czym są te ciekawe workowate spodnie, tłumaczymy, słowo baggy to po angielsku po prostu luźne. Określenie to weszło do mody za pośrednictwem kultury hip hop. To właśnie przedstawiciele tej grupy szczególnie chętnie w latach 80. sięgali po luźne i szerokie spodnie, niekrępujące ruchów i wyrażające w pewnym sensie podejście do świata. Ubieranie się „na luzie”, bycie „baggym” to trend szczególnie aktywny w Azji Wschodniej i Zachodniej Europie. To tam właśnie w biurach powoli odchodzi się od tego, co krępujące i zwyczajne. Garnitury powoli wypierane są przez dresy w eleganckim stylu. Coś, co było nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu, zajmuje poważną pozycję na salonach.

Do czego pasuję te spodnie?

Spodnie typu baggy to niekoniecznie dresy, to spodnie z dowolnego materiału, bardzo luźno okalające ciało. Zasada jest prosta – mają nie krępować ruchów, być wygodne i mało korespondować ze współczesnymi trendami. Dziś trochę się zmieniło, bo w epoce, kiedy styl baggy wraca, spodnie stają się szczególnie modne, a nawet mogą być eleganckie, co na pokazach prezentują najlepsi projektanci.

„Bycie luźnym”

Bycie wyluzowanym – coś, co dzisiejszej młodzieży przychodzi ze szczególną łatwością, osobom dojrzałym pozwala wyrazić się w modzie. Bycie „baggym”, czyli bycie wyluzowanym można zrealizować – przynajmniej wizualnie – poprzez styl ubrania.

Baggy w różnych wydaniach

Spodnie typu baggy to nie tylko luz, ale także sport i elegancja. Tego typu krój spodni spotykany jest nie tylko u artystów scenicznych, ale coraz częściej przełamuje inne eleganckie treny i pojawia się w szafach osób pracujących w biurach. Spodnie te z powodzeniem można połączyć z białą koszulą i szpilkami i już mamy wyjściowy strój, którego nie powstydzi się żadna pani manager. Co więcej spodnie baggy coraz częściej pojawiają się w bardzo małym wydaniu, czyli w dziecięcych szafach. To jakby naturalne, bo przecież maluszki powinny mieć ubrania szczególnie wygodne.
Ładnie przeszywane, dresowe, a czasem nawet wykonane z jedwabiu – propozycji na rynku jest mnóstwo. Najtańsze spodnie można kupić za parę złotych, ale wystarczy trochę poszukać w sieci i już znajdziemy baggy sygnowane nazwiskiem zachodniego kreatora za kilka tysięcy euro.