Suche skórki przy paznokciach – jakie preparaty sobie z nimi poradzą?

Nic nie może poprawić wyglądu pięknie pomalowanych i ozdobionych paznokci, jeżeli wokół nich znajdują się suche i nieestetyczne skórki. Ten nieestetyczny wygląd potrafi zepsuć każdy efekt starań o piękne dłonie. Istnieją jednak sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i czasu, a także właściwa pielęgnacja skórek, by już po krótkiej kuracji cieszyć się pięknymi i zadbanymi dłońmi.

Olejowanie na suche skórki

Olejowanie jest już praktycznie stałym elementem pielęgnacji nie tylko włosów, ale także twarzy. Skoro okazuje się być tak skutecznym sposobem, dlaczego by nie spróbować olejowania skórek? Wystarczy nałożenie na skórki odrobiny naturalnego olejku lub zwykłego masełka i wtarcie tych produktów w swoje palce.

Zabieg ten przeprowadzany systematycznie przynosi wysokiej jakości efekty w postaci dodatkowego nawilżenia, zmiękczenia i odżywienia skóry wokół paznokci. Dzięki temu nie tylko paznokcie, ale i całe dłonie skorzystają na zabiegu i zaczną pięknie się prezentować. Zmiękczone skórki to także duże ułatwienie podczas wykonywania manicure. W tym celu można skorzystać także z gotowych już olejków oczekujących na swoich nabywców na sklepowych półkach.

Godną polecenia jest na pewno oliwka Silicare, która w swoim składzie posiada także olejek z migdałów oraz witaminy. Pomaga skutecznie nawilżyć skórki i je zregenerować. Kolejny produkt to Oliwka do manicure firmy Semilac. Efektywnie nawilża ona skórki, a dzięki oliwce dodatkowo ją pielęgnuje. Nakłada się ją na palce tak, jak w przypadku zwykłego lakieru do paznokci.

Wystarczy z pomocą pędzelka nałożyć odrobinę preparatu i wetrzeć go w skórę. Jeszcze jeden preparat to Olej z masła shea firmy Etja. Produkt ten w oleistej formie ułatwia aplikację preparatu na skórki, a po jego wmasowaniu od razu stają się one delikatniejsze. Bardzo suche skórki nie mają więc żadnych szans.

Zastosowanie kremów w przypadku suchych skórek

Oprócz wybranego preparatu, bardzo ważne jest również jego systematyczne stosowanie na skórki. Żeby efekty utrzymywały się jak najdłużej, warto każdorazowo po myciu dłoni nakładać taki preparat na okolice paznokci.

Krem do rąk to szczególnie wskazany produkt w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Głównie chodzi tutaj i silny wiatr i mróz, kiedy skóra bardziej wysycha, a nawet pęka. By do tego nie doprowadzić, należy korzystać z kremu jak najczęściej. Zwiększenie skuteczności zabiegu przyniesie także nałożenie grubszej niż zazwyczaj warstwy kremu na swoje dłonie przed snem.

Suche skórki przy paznokciach – jakie preparaty sobie z nimi poradzą?

Wtedy substancje będą mogły zostać spokojnie wchłonięte przez noc, by rano móc obudzić się z delikatnymi dłońmi i zmiękczonymi skórkami wokół paznokci.

Wybór odpowiedniego kremu jest kwestią indywidualną. Można chociażby skorzystać z pomocy produktu Hud Salva firmy Swedem, czyli kremu i silnym działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Krem ten skutecznie regeneruje przesuszoną skórę dzięki glicerynie, lanolinie i alantoinie. Innym ciekawym produktem jest Regeneracyjne serum firmy Regenerum. Serum intensywnie nawilża, a dzięki zawartości witamin również odżywia. Z kolei olej różany i ekstrakty roślinne pomagają zregenerować przesuszoną skórę, dzięki czemu dłonie na powrót stają się gładkie.