Suknia ślubna – gdzie ją kupić?

Nadszedł moment, gdy on zadał Ci to ważne pytanie, na które Ty z radością odpowiedziałaś „tak!”. Teraz gdy pierścionek masz już na palcu, a data ślubu została wybrana, pora rozpocząć poszukiwania najważniejszej kreacji w życiu chyba każdej kobiety – sukni ślubnej.

Suknia ślubna – gdzie możesz ją kupić?

Najprawdopodobniej pierwszym miejscem, które przychodzi Ci do głowy na dźwięk słów „suknia ślubna” jest salon sukien ślubnych. Zanim odwiedzisz miejsce, w którym być może znajduje się Twoja wymarzona sukienka, dowiedz się, jakie ma opinie. Sprawdzony salon, polecany przez inne Panny Młode na pewno będzie dobrym wyborem. Gdzie jeszcze może czekać na Ciebie ta jedna jedyna suknia ślubna?

Kolejnym miejscem jest atelier projektantów. Jeśli zdecydujesz się na zakup sukienki w takim miejscu, na pewno zyskasz niepowtarzalną kreację na swój wyjątkowy dzień. Każdy
z projektantów ma swoje metody pracy: niektórzy na przykład posiadają w swoich zasobach poszczególne elementy, z których składa się suknia ślubna i włączają Cię w cały proces projektowania i tworzenia. Suknia ślubna powstająca na Tobie i z Tobą to brzmi wspaniale, prawda?

Suknia ślubna z drugiej ręki albo z sieciówki

Jeśli uwielbiasz stylistykę dawnych lat i marzy Ci się absolutnie niepowtarzalna suknia ślubna uszyta z wyjątkowych materiałów, rozważ poszukiwania w sklepach vintage i second-handach. Można tam znaleźć prawdziwe perełki, jednak wypatrzenie wyjątkowej kreacji wymaga wytrwałych poszukiwań. To też bardzo dobra opcja, jeśli masz ograniczony budżet. W Internecie również znajdziesz dużo używanych sukienek ślubnych. W ten sposób możesz kupić kreacje znanych marek z drugiej ręki, w znacznie niższej cenie. Zanim jednak dokonasz zakupu, umów się na żywo z właścicielką i przymierz suknię.

Nikogo nie dziwi już, że od kilku lat suknia ślubna dołączyła do stałej listy produktów największych marek – propozycje takich sukienek w swojej ofercie ma na przykład H&M. Suknie znajdziesz również na różnych internetowych portalach. Uważaj jednak na te źródła – jeśli suknia ślubna znanej marki, ma bardzo niską cenę może okazać się, że jest to produkt  kiepskiej jakości i zupełnie nie będzie przypominał modelu ze zdjęcia albo sukni w ogóle.

Kiedy zamówić suknię ślubną?

Suknia ślubna to chyba najważniejsza kreacja w życiu każdej kobiety, dlatego jej wybór powinnaś najpierw dobrze pomyśleć. Cały proces to wizyta w salonie sukien ślubnych (zazwyczaj nie jednym!), wybór, zamówienie, szycie, dopasowywanie, przymiarki, a potem dobór dodatków do całej stylizacji. To bardzo przyjemny, ale też długotrwały proces. Będzie bezpiecznie, jeśli przyjmiesz, że suknia ślubna będzie wybrana w przedziale od 8 do 12 miesięcy. Oczywiście, jeśli do Twojego ślubu zostało mniej czasu, wcale nie oznacza to, że nie znajdziesz już sukni dla siebie. W Polsce działa pracownia, które jest w stanie uszyć wspaniałą suknię ślubną nawet w jeden dzień. Jednak, aby uniknąć nadmiernego stresu podczas wyboru sukni, daj sobie bezpieczną ilość czasu na poszukiwania i ciesz się tym procesem.