Zobaczyć i poznać Chorwację

Chorwacja to bałkański klimat, krystalicznie czyste morze, wspaniałe i niezapomniane krajobrazy oraz dziewicza i nie do końca jeszcze zdobyta przyroda. Jet to kraj, który warto jest zobaczyć a można go odwiedzić i rozkoszować się lenistwem lub odwiedzić go i poznać dzięki odpowiednim wycieczkom. Wycieczki do Chorwacji organizuje wiele biur podróży, objazdowa forma poznania Chorwacji może sprawić, że kraj ten poznamy dokładnie i zobaczymy miejsca, które są niezwykle ciekawe i warte obejrzenia.
Do Chorwacji możemy dojechać autobusem, samochodem lub polecieć tam samolotem. Kraj jest piękny i wciąż stosunkowo nie drogi dla polskich turystów. Charakterystyczne jest tam to, że pasma górskie bezpośrednio wchodzą do morza. Zatem krajobraz Chorwacji a w szczególności jej regionu Dalmacji, to ścisłe połączenie gór i morza. Znajduje się tam wiele dziewiczych wysp na morzu a w całej Chorwacji jest wiele antycznych zabytków, pamiętających jeszcze czasy średniowiecznych Bizantyjczyków i Wenecjan oraz antycznych Greków i Rzymian. Wycieczki do Chorwacji to nie tylko, zatem, wypoczynek i spotkanie z niesamowitą przyrodą i wspaniałym krajobrazem ale także spotkanie z historią.
Co warto obejrzeć w Chorwacji?
Jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Chorwacji jest Dubrownik. Turyści odwiedzają go, ponieważ jest to prawdziwa perła Adriatyku.
Całe to miasto należy zobaczyć z jednego z pobliskich wzgórz, uważa się bowiem, że taki właśnie widok jest jednym z najpiękniejszych widoków świata. Każdy podróżnik będzie widokiem tym zachwycony i uzna, ze panorama Dubrownika jest piękna i jedyna w swoim rodzaju.
Park Narodowy Jezior Plitwickich, to miejsce, którego pod żadnym pozorem nie można pominąć będąc w Chorwacji. Jest to cudowny zakątek obejmujący blisko szesnaście jezior krasowych, połączonych ze sobą wodospadami. Jeziorka mają kolor turkusowy a uroku dodaje im roślinność, która porasta brzegi jezior.
Turyści zatrzymują tu się na część dnia w trakcie swoje podróży, by w spokoju i ciszy wędrować kładkami porozrzucanymi nad jeziorkami.
Wiemy już jakie miasto jest perłą Adriatyku, natomiast w Chorwacji jest też miasto, które jest jej rubinem. Tym miastem jest Rovinj, nie można go ominąć i nie odwiedzić. Jest to jedno z najciekawszych miast półwyspu Istria i wielu turystom kojarzy się z francuskim Saint-Tropez.
Najbardziej spektakularne zbytki z okresu rzymskiego, zobaczyć możemy w mieście Pula. Miasto to jest największym z kolei miastem na półwyspie Istria. W czasach swojej świetności to właśnie Pula była największą rzymską aglomeracją nad Adriatykiem.
W mieście Split możemy zobaczyć część pałacu cesarza Dioklecjana a Makarska da nam spokój i wypoczynek jako jeden z najlepszych kurortów w Chorwacji.
Poza lądem w Chorwacji dodatkowo można zwiedzić wiele przyległych wysp, są one zamieszkane przez małą ilość mieszkańców oraz mają wciąż dziewiczą i niczym nie naruszoną przyrodę. Wycieczki do Chorwacji są bardzo popularne, są alternatywą spędzenia miłego czasu w bardzo atrakcyjnym miejscu.

www.czas-wakacji.pl