Jesteś tym co jesz !
Obecnie powiedzenie to nabiera jeszcze większego znaczenia albowiem powszechnie wiadome jest, iż jeśli nasze odżywianie będzie bogate w produkty zawierające węglowodany, zwłaszcza te proste to z czasem nasza waga z całą pewnością zacznie wzrastać. Z kolei zbyt tłusta dieta może prowadzić do pojawienia się złego cholesterolu który przyczyni się do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. Z kolei z czasem z tego stanu rozwija się cukrzyca typu 2, miażdżyca, nadciśnienie a z chorób tych, już zdecydowanie pojawia się realne zagrożenie dla życia. Dlatego też prowadzi się szereg badań na temat prawidłowego odżywiania aby sprawdzić jak jeść aby żyć dłużej.
Na przykład zaobserwowano, iż mieszkańcy japońskiej wyspy Okinawy żyją dłużej ponieważ spożywają posiłki o około 40% mniej kaloryczne niż ich sąsiedzi. Dzieje się tak ponieważ w organizmie pojawia się mechanizm powstały na skutek zmniejszonej ilości energii z pożywienia. W organizmie aktywują się wtedy specjalne białka zwane sirtuinami które odgrywają istotną rolę w procesach starzenia się, czym przyczyniają się do przedłużenia życia.
Zatem aby dłużej żyć wystarczy zmniejszyć porcje jedzenia – brzmi całkiem z sensem lecz nie sprawdzi się u każdego albowiem są osoby które nie mogą zmniejszyć, aż tak drastyczne kalorii na przykład osoby chore na cukrzycę insulinozależną czyli typu 1. Niemniej jest wyjście z tej sytuacji udowodniono bowiem, że resweratrol, który występuje w skórkach winogron sprzyja aktywacji tegoż cennego białka.
Ale diabeł tkwi w szczegółach, gdyż aby pobudzić sirtuiny do aktywności musielibyśmy spożyć bardzo dużo owoców ale to nie jest wyjście. Zatem lepsze będą ekstrakty z winogron czyli suplementy diety, które będą tu najlepszym wyjściem. Wybierajmy zatem rozsądnie, pamiętając, że nie to co najtańsze jest najlepsze, skoro żyje się tylko raz powinniśmy wybierać to co będzie dla naszego zdrowia najkorzystniejsze i wpłynie na przedłużenie naszego życia.

www.malemen.pl