10 zabawnych prezentów na parapetówkę

Nie od dzisiaj ludzie organizują imprezy z powodu zakupu nowego mieszkania czy domu. Od lat jest to swego rodzaju tradycja. Mają one przynieść szczęście, spokój i harmonię domownikom.

Są to tak zwane „parapetówki”. Gospodarze chcą w ten sposób okazać również swoją radość związaną z początkiem nowego rozdziału w ich życiu. Choć parapetówki były już organizowane przed wieloma laty, to z biegiem czasu zmienia się ich wygląd. Wbrew pozorom, zorganizowanie takiej imprezy wcale nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza, gdy chce się dorównać obecnym standardom lub je przewyższyć.

Jednak zaproszeni goście nie mają lepiej, często mogą zmagać się z problemem: jaki prezent wybrać? Jest to trudne zadanie, zwłaszcza, że podarunek powinien być wyszukany. Wybór zwykłego i praktycznego prezentu może nie zakończyć się zadowoleniem, gdyż może okazać się, że osoby, dla których ma być przeznaczony, już dany przedmiot posiadają lub jest on po prostu zbyt oklepany. Najważniejsze jest więc by podarunek był zabawny, żeby utrzymać pozytywny nastrój imprezy, a w przyszłości być może będzie umiał poprawić humor.

1.Gra alkoholowa

W sklepach można znaleźć szeroki wybór gier alkoholowych, których nie powinno zabraknąć na żadnej imprezie. Potrafią one bowiem wciągnąć każdego i rozluźnić atmosferę. Jedną z takich gier jest „ruletka”. Nie jest skomplikowana i potrafi zapewnić dużo rozrywki. Co więcej, gracze sami mogą stworzyć zasady, przez co może stać się dużo bardziej interesująca.

2.Wycieraczka do butów

Tu można zaszaleć, albowiem można połączyć praktykę z czymś wyjątkowym. W sklepach stacjonarnych czy internetowych widnieją oferty wycieraczek w różnych motywach, kształtach, kolorach. Mogą też posiadać jakieś śmieszne napisy. Przy wyborze należy jednak pamiętać, aby starać się kierować upodobaniami gospodarzy, na przykład, jeśli fascynują ich filmy z superbohaterami, można wybrać model z wyciętym symbolem batman’a, superman’a i wielu innych. Gdy jednak nie jest wiadome, co ich zadowoli, najlepiej wybrać coś uniwersalnego.

3.Nietypowe szkło

Jest to kolejna propozycja prezentu, który może być jednocześnie praktyczny i zabawny. Konkretnie chodzi o kieliszki lub szklanki w niestandardowych kształtach bądź wzorach. Można ich też użyć jako dekoracji. Przykładem są szklanki o nierównych krawędziach, dające wrażenie ubitych. Pewnym jest, że zaskoczą one każdego oraz wywołają niemałe zainteresowanie i zachwyt. Kolejnym atutem takiego prezentu jest fakt, że szkło łatwo i często ulega zniszczeniu, więc z pewnością kilka nowych sztuk ucieszyłoby niejedną osobę.

4.Zegar ścienny

Przykład podobny do wycieraczki, ponieważ tutaj tak samo istnieje bardzo wiele możliwości. Trzeba pamiętać, że zegar będący prezentem nie powinien pochodzić z niższej półki. Poza tym musi cieszyć oko i magnetyzować. Jeśli ma być użyty przez obdarowywanych i zawieszony na ścianie to trzeba zadbać o jego niezwykły design. Popularne są między innymi takie na wzór dawnych zegarów dworcowych.

5.Ozdobne poduszki do salonu

Jest możliwość zakupu poduszek dekoracyjnych o bardzo niebanalnych kształtach. Są one obecnie bardzo modne. Jeśli jednak wolimy klasyczny krój, to można zamówić u fotografa poduszkę z własnymi zdjęciami. Z pewnością uczyni to ją bardzo oryginalną i można być pewnym, że nikt inny takiej nie posiada.

6.Ciekawe foremki do lodu

Przydatne są zwłaszcza w upalne dni, chociaż nie tylko. Jeśli znajomi, do których się wybieramy są fanami różnorodnych drinków, to z pewnością będą chętnie sięgać po taki gadżet.

7.Lustro

Można wybrać takie wolnostojące, jeśli jednak parapetówka jest w dość małym mieszkaniu, może ono zabierać zbyt wiele miejsca. Warto więc jest postawić na lustro wiszące. Stanie się użyteczne, ozdobne i nikt nie będzie się o nie potykać.

8.Oryginalna pościel

Absolutnie nie można wybierać w tym przypadku nic klasycznego. Jest bardzo dużo motywów trójwymiarowych, które pobudzą wyobraźnię. Można zatem zdecydować się na taki albo wybrać zapierający dech w piersiach krajobraz bądź motyw banknotów. W końcu chyba każdy marzy o tym aby spać na pieniądzach!

9.Wieszaki na kurtki

Są proste w montażu a dodatkowo zdobią ściany holu, na którego urządzenie często brakuje pomysłów. Poza tym nie powinno ich u nikogo zabraknąć, żeby ubrania nie leżały w każdym miejscu w domu. Można postawić na formę napisu z haczykami przy każdej literze, który może zdradzać coś z czym związani są właściciele.

10. Stojak na butelkę

Świetne rozwiązanie dla smakoszy wina. Dzięki stojakowi w nietypowym kształcie będą oni mogli podkreślić swoje zainteresowanie.

10 zabawnych prezentów na parapetówkę

Jednak nie znaczy to, że jest on przeznaczony tylko dla nich. Butelki dużo lepiej prezentują się w ten sposób niż jak są po prostu postawione na stole.