Alkomaty

Spotkania towarzyskie i okoliczności do świętowania sprzyjają spożyciu napojów alkoholowych. Zdarza się jednak, że bezpośrednio po imprezie, gdy minie czas na przyswojenie alkoholu przez organizm, musimy iść do pracy lub po prostu usiąść za kierownicą. Trzeba wówczas upewnić się, czy wypite drinki faktycznie przestały działać. Z pomocą przychodzi funkcjonalny alkomat.

Alkomaty elektrochemiczne – co to?

Dobry alkomat musi działać sprawnie i dawać miarodajny wynik. Od tego wyniku może bowiem dużo zależeć. Dostępne na rynku nowoczesne aparaty elektrochemiczne mają wbudowane specjalne sensory elektrochemiczne z bardzo czułą komórką pomiarową. Wykonany z platyny sensor elektrochemiczny często występuje w profesjonalnych alkomatach takich, jakie są używane przez policję, służby mundurowe i firmy zajmujące się kontrolą trzeźwości. Najlepszej jakości alkomaty dają miarodajne wyniki, chroniąc użytkowników przed jazdą samochodem po spożyciu napojów procentowych oraz przed innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Alkomat z atestem – cechy charakterystyczne

Alkomat z atestem to urządzenie stanowiące uznany produkt wysokiej klasy, który legitymuje się dokładnymi pomiarami. Producenci aparatów do pomiaru stężenia alkoholu we krwi prześcigają się w wytarzaniu coraz dokładniejszych sprzętów. Dostępne obecnie na rynku alkomaty z odpowiednimi atestami są już w pełni wystarczające, by nie martwić się, że pokazany na wyświetlaczu wynik jest niezgodny z prawdą. Można sprawdzić zawartość alkoholu w ludzkim ciele z niezwykłą precyzją.

Alkomaty elektrochemiczne i ich największe zalety

Alkomaty elektrochemiczne, w przeciwieństwie do starszych modeli z sensorami półprzewodnikowymi, są bardzo dokładne . Alkomaty półprzewodnikowe mogą pokazywać margines błędu nawet do 20%, co stanowi bardzo dużą różnicę. Czujnik elektrochemiczny nie wykazuje takich odchyleń, pokazuje wynik rzeczywisty. Ponadto, alkomaty elektrochemiczne wymagają kalibracji tylko raz w roku. Modele półprzewodnikowe muszą być kalibrowane częściej, bo raz na pół roku. Urządzenia elektrochemiczne są trwałe i odporne na awarie nawet podczas długotrwałej eksploatacji. Stanowią inwestycję, która szybko się zwraca i gwarantują wykonywanie odczytów na najwyższym poziomie.