Banany a dieta

Wraz z moją dziewczyną uwielbiamy objadać się owocami. Kilka lat temu mając trochę kilogramów za dużo, postanowiliśmy bowiem zrobić coś ze swoimi ciałami i schudnąć. Czuliśmy się źle w naszych skórach i był to czas, by wziąć się w garść. Poczytaliśmy więc w sieci w jaki sposób ludzie zmieniają swoje żywienie i doszliśmy do wniosku, że najlepszą dietą jaką możemy sobie zrobić, będzie ta na owocach i warzywach. W końcu sama logika karze nam myśleć, że to co dała nam natura jest dla nas najlepsze. W naszym życiu mieliśmy już naprawdę dość szeroko przetworzonego jedzenia, które pojawiało się w składzie praktycznie każdego produktu, który kupowaliśmy.

Dużą przewagą nad ludźmi z innym pokoleń jest to, że mamy teraz praktycznie wszystko podane na tacy i w cenach dużo bardziej atrakcyjnych, niż było to jeszcze kilka lat temu. Pomarańcze, banany, kiwi czy też granat, to owoce które można kupić prawie za darmo. Biorąc pod uwagę jak duży dystans muszą przejechać by dotrzeć do Polski, to ceny są naprawdę w porządku. W pewnym momencie jedliśmy tak dużo różnego rodzaju sałatek warzywnych i owocowych, że wydawało nam się, że nasza waga rośnie. Było to jednak na całe szczęście złudne wrażenie, gdyż jedliśmy po prostu za duże porcje. W pewnym momencie dziewczyna zadała mi nawet pytanie, czy banany tuczą, gdyż wystraszyła się, że zjadła ich za dużo.

Oczywiście owoce spożywane w zbyt wielkiej ilości mogą tuczyć i nie jest to nic dziwnego. Wszystko co dała nam natura na tym świecie jest po coś. Wszystko również powinniśmy spożywać z umiarem i nie szaleć z dawkami. Cukry zawarte w owocach czy warzywach są zdrowsze, niż te które mamy choćby dostępne w słodyczach, ale nie oznacza to, że możemy ich bezkarnie nadużywać. Jeśli jednak nasza dieta będzie zróżnicowana i chociaż raz na czas zamiast owoców wplątamy w naszą dietę różnego rodzaju kasze, oraz ryż, to wszystko z naszą wagą powinno być ok i powinna spadać systematycznie w dół. Na ten temat więcej może powiedzieć lekarz, bądź wysokiej jakości trener personalny.

www.inwestycjawkadry.pl