Na pograniczu Kujaw i Pomorza położone jest ciekawe miasto znane z ciekawych zabytków. To Chojnice, w których na turystów czeka sporo ciekawych atrakcji. Na jakie zabytki warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?
Chojnice mogą się pochwalić przede wszystkich zabytkowym, średniowiecznym układem urbanistycznym. Szczególnie klimatyczna jest starówka, pięknie odnowiona w ostatnich latach. Rynek i odchodzące od niego uliczki dzięki staraniom władz miasta są dziś rewelacyjnym miejscem dla lubiących spacerować po historycznych miastach turystów.
Wśród zabytków miejskich wyróżnia się okazały, neogotycki ratusz, który wzniesiono w początkach XX wieku. Innym wyróżniającym się zabytkiem Chojnic jest bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela, zbudowana w stylu gotyckim w XIV wieku. O jej krzyżackim pochodzeniu najlepiej świadczą toporne kształty – tak typowe dla obiektów wznoszonych przez tych zakonników.
Jednak to nie kościół, ani nie ratusz cieszą się największym zainteresowaniem turystów odwiedzających Chojnice. Za najciekawszy zabytek są tu uważane zachowane fragmenty dawnych murów miejskich, z których na szczególną uwagę zasługuje pochodząca z XIV wieku Brama Człuchowska. W jej pobliżu znajduje się równie ciekawa Brama Szewska, będąca jednak już współczesną rekonstrukcją. Fakt, że jest ona tylko kopią dawnej bramy, nie zmniejsza jej popularności, a wycieczki odwiedzające Chojnice poświęcają jej sporo uwagi.

www.travelneo.pl