Co warto wiedzieć o wakacjach w Egipcie?

Egipt to afrykańskie państwo, którego popularność w ostatnich latach wzrasta. Kierunek ten gwarantuje piękną pogodę praktycznie o każdej porze roku, ciepłą wodę oraz wypoczynek pod palmami. Co ważne, Egipt jest stosunkowo tani, a w ramach ofert last minute możemy skorzystać z prawdziwej okazji cenowej.

Egipt – wakacje
Wakacje w Egipcie to zawsze gwarancja pięknej pogody. Podczas sezonu, czyli od maja do września temperatura powietrza przekracza tu nawet 40 stopni Celsjusza! Nie jest to najlepszy czas na zwiedzanie. Między marcem i majem oraz od października do listopada temperatura w Egipcie jest przyjemniejsza, chociaż nadal przekracza 25 stopni na plusie. Kierunek ten nadaje się na wyjazd nawet w zimie. W grudniu, styczniu czy w lutym w dzień temperatury oscylują w okolicy 20-23 stopni Celsjusza, a woda ma od 18 do 20 stopni na plusie. Egipt kusi turystów niskimi cenami i piękną pogodą, a do tego od afrykańskiej atmosfery dzieli nas około 4 godzin lotu samolotem.

Co zobaczyć podczas wakacji w Egipcie?
Wakacje w Egipcie to świetna okazja na zwiedzanie. Jednym z podstawowych punktów wycieczek są starożytne Piramidy w Gizie, będące wizytówką tego kraju. Można zwiedzać je z przewodnikiem, dzięki czemu wycieczka zostanie niezapomniana, szczególnie że niedaleko znajduje się inny egipski symbol – Sfinks. Ciekawym zabytkiem jest również Dolina Królów, w której odkryto słynny grobowiec Tutenchamona. Miłośnicy egipskiej kultury powinni również zobaczyć słynne świątynie w Luksorze, Karnaku i Abu Simel. monumentalne obiekty wywołują ogromne wrażenie, a wycieczki fakultatywne do wyżej wymienionych miejsc można wykupić w każdym hotelu.

Jak można spędzić czas w Egipcie?
Egipt to nie tylko zwiedzanie oraz plażowanie. Kraj ten charakteryzuje się bardzo rozbudowaną infrastrukturą sportów wodnych, a w szczególności wielu szkół nurkowania. Kurorty w Egipcie otaczają rozległe rafy koralowe, dlatego każdy może tu nurkować, bez względu na poziom umiejętności. Warto również podkreślić, że egipskie hotele prezentują wysoki poziom usług i są to zwykle obiekty 4 i 5-gwiazdkowe. Gwarantują moc atrakcji dla każdego urlopowicza, bez opuszczania kompleksu hotelowego – są to aquaparki, sieć basenów, sale gier czy całodzienne animacje. W takim miejscu nikt nie będzie się nudził.

Na co uważać w Egipcie?
Kurorty egipskie są bezpieczne, dlatego nie należy obawiać się aktów terroryzmu. Oczywiście hotele można opuszczać, jednak nie poleca się poruszać po ulicach samotnie, a do tego zawsze należy brać pod uwagę panującą w Egipcie kulturę. Problemem turystów jest tzw. zemsta faraona, czyli problemy żołądkowe, które mogą być wywołane piciem wody innej niż butelkowana, czy spożyciem niedomytych owoców. Zemsta faraona wywołuje problemy żołądkowe, a także biegunkę wymioty i ogólne uczucie rozbicia. Podczas pobytu w Egipcie warto spożywać wyłącznie wodę z butelki, myć ręce po każdym posiłku i sięgać po dobrze wysmażone lub ugotowane potrawy w hotelowych restauracjach. W ten sposób można uniknąć przykrego schorzenia.

www.weuropie.pl