Czas trwania ciąży

W współczesnej medycynie czas trwania ciąży jest w pewien sposób określony. Chociaż nie da się wyliczy tego na tyle dokładnie na ile byśmy chcieli, powstały pewne schematy, które pozwalają nam choć w przybliżenia określić ile trwa proces powstania i rozwijania się ciąży aż do końca, którym jest poród.
Dla laików czas ten wynosi dziewięć miesięcy, ale dla osób bardziej obeznanych z tematem jasne jest, że lepiej jest określać czas przebiegu ciąży w tygodniach, ponieważ można z większą dokładnością określać zmiany zachodzące podczas rozwoju ciąży oraz wychwytywać wcześniej nieprawidłowości. Ile tygodni trwa ciąża w takim razie.
Niestety mimo powstania tej metody określania tego czasu i wielu badań jesteśmy nadal w stanie określić to tylko w przybliżeniu, a według tego ciąża trwa 40 tygodni. Są one podzielone na trzy trymestry. Pod czas, trwania każdego z nich, nasz mały człowiek wchodzi w kolejne fazy rozwoju. Początek trwania ciąży obliczany jest na pierwszy dzień naszej ostatniej miesiączki. Oznacza to mniej więcej tyle, że lekarz bierze pod uwagę, licząc wiek naszej ciąży, ten czas kiedy fizycznie jeszcze jej nie było. Dzieje się tak dlatego, że nie jesteśmy w stanie określić dokładnego momentu poczęcia. Samo określenia momentu owulacji jest trudne mimo testów owulacyjnych i innych metod typ pomiar temperatury czy obserwacja śluzy szyjkowego.
A więc pierwsze dwa tygodnie jesteśmy, ale jednak nie jesteśmy w ciąży. Kolejne kilka tygodni, przez które czekamy na pojawienie się miesiączki,nawet jeszcze nie jesteśmy świadome, że rozwija się w nas ten maleńki cud. Dopiero kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpi zaczynamy się zastanawiać i sięgamy po test.
Czas po zrobieniu testu kiedy wychodzi nam pozytywny nagle zadaje się za krótki, aby oswoić się z myślą , że za 40 tygodni zostaniesz mamą. Tak naprawdę przy ilości spraw do załatwienia to jest tylko chwila. Nawet nie zorientujesz się kiedy minie czas od momentu testu do momentu kiedy będziesz trzymać swoje maleństwo. Dlatego to aż 40 i tylko 40 tygodni ciąży.

www.pouczyc.pl