Czym dokładnie jest klej przewodzący i jakie ma zastosowanie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie za pomocą klejów można nie tylko łączyć ze sobą poszczególne elementy. Na rynku dostępne są bowiem produkty posiadające dodatkowe właściwości. Doskonałym przykładem może być klej przewodzący.

Czym dokładnie są kleje przewodzące?

W najprostszym możliwym ujęciu są to kleje przewodzące prąd elektryczny. Bardzo często tego typu produkty nazywane są również klejami elektroprzewodzącymi.

Zawdzięczają one swoje właściwości wykorzystaniu srebra. Wspomniany metal szlachetny pozwala na przewodzenie prądu elektrycznego. Dzięki temu produkty znajdują ogromne zastosowanie w przemyśle.

Zastosowanie klejów przewodzących

Należy mieć świadomość, że produkt może być bez żadnego problemu wykorzystywany do prowadzenia stosunkowo szybkich napraw uszkodzonych styków czy obwodów. Może zatem zastąpić lutowanie. Do najczęściej wymienianych atutów omawianego rozwiązania należy zaliczyć możliwość naprawienia uszkodzonych ścieżek w ogrzewanych szybach w samochodach, a także uszkodzonych obwodów w diodach, tranzystorach czy tunerach.

Ponadto za pomocą kleju można łączyć przerwane elementy elektromechaniczne i elektroniczne. Godny uwagi jest fakt, że w produkty można zaopatrzyć się bez żadnego problemu w specjalistycznych sklepach z elektroniką. Warto wiedzieć, że w sklepach internetowych ceny są kilkanaście procent niższe w porównaniu do stacjonarnych odpowiedników.

Właściwości klejów elektroprzewodzących

Oczywiście najbardziej istotną właściwością kleju przewodzącego jest przewodzenie prądu elektrycznego. Jak zostało już wspomniane wcześniej jest to zasługa srebra. Dzięki temu możliwe jest łączenie elementów elektromechanicznych i elektronicznych, które mogą przewodzić prąd elektryczny. Nie wszyscy wiedzą, że produkt oferowany jest obecnie w formie płynnej.

Umożliwia w ten sposób na szybką oraz łatwą aplikację. Godny uwagi jest fakt, że klej nie jest rozpuszczalny w wodzie. Rozpuszcza się natomiast w estrach czy ketonach. Należy mieć świadomość, że wyróżnia się stosunkowo niską właściwością rezystancją na poziomie 0,01 Ohma, a także wysoką przewodnością cieplną. Warto wiedzieć, że tego rodzaju kleje przeważnie oferowane są w buteleczkach, do których producenci dołączają pędzelki.

Kleje przewodzące dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.