Pościel dla dzieci

Jak wybrać pościel dla niemowlaka, czy starszego dziecka? Choć nie jest to trudne zadanie, warto wiedzieć, na jakie parametry pościeli warto zwrócić uwagę, by wybór ten był jak najbardziej trafny. Oto one.

Najważniejsze parametry pościeli dziecięcej

Wybierając pościel, istotnych jest kilka elementów. Są nimi materiał wypełnienia, materiał poszewki, ilość i typ elementów, z jakich składa się dany komplet pościeli oraz wiek dziecka, dla którego kupować będziemy pościel. Dobierając starannie każdy element, zafundujesz swojej pociesze komfortowy i smaczny sen. Ponadto uwzględnić należy kilka dodatkowych elementów, o których przeczytasz więcej w dalszej części artykułu.

Znajdź dobry rozmiar

Pościel dla dziecka wybieraj z uwzględnieniem jej rozmiaru. Dla młodszych dzieci wybrać możesz standardową kołdrę oraz poduszkę niemowlęcą, dla starszych zaś wybierzesz pościel w rozmiarze dla dorosłych. W przypadku pościeli niemowlęcej są to trzy rozmiary: 75 x 75 cm, 90 x 120 cm lub 100 x 135 cm. Pierwsze dwa rozmiary sprawdzają się przede wszystkim w przypadku noworodków, zaś dla niemowląt i dzieci młodszych rozmiar 100 x 135 będzie tym najlepszym.

Pościel dla dzieci a kolor

Wbrew pozorom, kolor i wzór pościeli, to bardzo istotny element. Twoje dziecko powinno czuć się nie tylko wygodnie, ale i przyjemnie w swoim łóżku, dlatego ważne jest, by czuło się w nim w pełni szczęśliwe. A tak z pewnością poczuje się, jeśli wzór oraz kolor pościeli przypadną mu do gustu.Wybór kolorów i wzorów jest bardzo duży, dlatego warto znać preferencje swojego dziecka. W przypadku starszych dzieci nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu. W przypadku młodszych dzieci zdaj się na swój instynkt. Dla noworodków warto kupować pościel w jasnych kolorach. Jest ona pozbawiona sztucznych barwników, a co równie istotne, musisz ją często prać w wysokich temperaturach, przez co na pewno nie wyblaknie.

Jaki materiał na pościel dla dzieci?

Najistotniejsze przy dobieraniu pościeli są wypełnienie oraz materiał wierzchni. Zwróć uwagę, aby były one wykonane z materiałów naturalnych, które nie będą szkodliwe dla wrażliwej skóry dziecka. Każdy element pościeli, zarówno poszewka poduszki, jak i wypełnienie kołdry muszą być zdrowe i bezpieczne dla dzieci. Ponadto powinny być to materiały miłe w dotyku, by działały na dziecko kojąco oraz były przyjemne dla skóry. Ze względu na te właściwości, najczęściej wybierana dla dzieci jest pościel z bawełny, satyny, bawełny satynowej oraz z lnu. Jeśli chodzi zaś o wypełnienie, to ważne jest, na jaką porę roku kupujecie pościel. Na zimę powinna być to pościel z cięższym wypełnieniem, na lato z lekkim i ochładzającym.

Pościel dla dzieci dostępne są w ofercie Vege Home.