Czyszczenie podsufitki w samochodach

Samochód rodzinny czy służbowy często narażony jest na różne uszkodzenia podzespołów mechanicznych lub jego estetyka po dłuższej eksploatacji zostawia wiele do życzenia. Pojazdy takie oprócz przemieszczania się, pomagają nam transportować różne rzeczy. Nie każdy z nas posiada przyczepki samochodowe, co za tym idzie nie rzadko wykorzystujemy wnętrze naszego samochodu do transportu. Podczas takich czynności nasze tapicerski samochodowe mogą się brudzić. Dodatkowo, tapicerka narażona jest na wszelkie zanieczyszczenia wynikające ze sposobu korzystania z niej. Jedzenie, picie czy palenie papierosów, to wszystko powoduje, że nasza tapicerka jest bardzo narażona na brud. Częstym problemem jest brudna podsufitka. Firmy usługowe wykonujące czyszczenie samochodów nie zawsze robią to w odpowiedni sposób. Czyszczenie podsufitki wymaga konkretnej wiedzy od wykonawców usługi.

Jednym z najczęstszych problemów wynikających z braku wiedzy w zakresie czyszczenia podsufitki jest jej uszkodzenie lub nawet odklejenie się po wykonaniu usługi. Powodem tego jest zbyt nadmierne namoczenie jej wodą. Należy również pamiętać o odpowiednich środkach piorących, gdyż nie każdy napotkany produkt w sklepie będzie się do tego nadawał. Podsufitka jest wykonana z tkaniny, to też preparat powinien być przeznaczony do takiego właśnie materiału. Jednym z gorszych preparatów są środki w piance. Po zastosowaniu takiego środka często nie usuwa on odpowiednio brudu a na dodatek pianka lubi odklejać się od podsufitki. W momencie gdy klient życzy sobie upranie samej podsufitki, po odklejeniu się pianki siedzenia będą nasiąknięte środkiem przez co je również będzie trzeba uprać. Jeżeli chcemy na własną rękę wyczyścić podsufitkę najlepszym rozwiązaniem będą środki do rozcieńczania z wodą. Pamiętajmy jednak, aby zbyt mocno nie namoczyć tapicerki z wyżej wymienionego powodu, czyli możliwości odklejenia się podsufitki.

Pamiętajmy, aby uniknąć zbyt dużych kosztów prania tapicerki dbajmy o nią regularnie. Czasami wystarczy odkurzenie, aby zachować czystość i pieniądze w naszym portfelu.

www.innowacjaiwiedza.pl