Jak sprzedać mieszkanie z obciążoną hipoteką?

Teraz jest ten czas, najlepszy czas na sprzedaż mieszkania. Ceny na rynku nieruchomości są bardzo wysokie. Jednocześnie duża grupa ludzi chce kupić mieszkanie.
Jeżeli chcesz sprzedać mieszkanie,ale wahasz się – przestań taka okazja może się nie powtórzyć!
Ceny mieszkań nie były tak wysokie od bardzo dawna, jeżeli kupiłeś mieszkanie kilka lat temu możesz teraz na nim sporo zarobić. Jeżeli w celu zakupu mieszkania skorzystałeś z kredytu hipotecznego, nie martw się. Niech pytanie, czy można sprzedać mieszkanie z kredytem nie spędza ci więcej snu z powiek.
W obecnych czasach kupujący nie chcą szukać mieszkania na własna rękę. Z wygody, braku czasu lub po prostu strachu by nie zostać oszukanym przez nieuczciwego sprzedającego wybierają usługi pośredników. Jeżeli zgłosimy pośrednikowi chęć sprzedaży naszego mieszkania często ma on już od razu kliku potencjalnych klientów szukających nowego lokum. Pośrednikowi zależy na cenie, gdyż jego wynagrodzenie wyrażone jest w procentach od ceny mieszkanie, zadba więc o to by cena nie była zbyt niska. Decydując się na sprzedaż przez pośrednika, nie ponosimy kosztów związanych z wystawieniem ogłoszenia sprzedażowego z naszym mieszkaniem w portalach internetowych.
Często właściciele, którzy chcą sprzedać swoje mieszkania zastanawiają się czy można sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! Jeżeli sprzedajemy mieszkanie z obciążona hipoteką, to z pieniędzy od kupującego najpierw zabezpieczana jest przez bank suma odpowiednia do zlikwidowania hipoteki. Reszta pieniędzy zostaje do dyspozycji sprzedającego. Bez uiszczenia należności nie ma możliwości usunięcia informacji o hipotece z księgi wieczystej.
Obawy sprzedającego są jednak w pewnym sensie uzasadnione. Kupujący obawiają się kupowania na własna rękę mieszkania z obciążona hipoteką, boja się, że zostaną oszukani. W sprzedaży takiego mieszkania gwarantem bezpieczeństwa transakcji jest pośrednik. bierze on na siebie wszystkie niezbędne formalności, dzięki czemu kupujący czują się bezpieczniej i chętniej kupują mieszkania z obciążoną hipoteką.
Właścicielu nie zastanawiaj się więcej czy można sprzedać mieszkanie z kredytem, skorzystaj z usług pośrednika, taka szansa może się więcej nie powtórzyć!

www.czasabsolwenta.pl