fotolia.com

Powszechnie wiadomo, że mamy tendencję do szybkiego ulegania różnego rodzaju modom. Często nosimy coś tylko dlatego, że noszą to wszyscy, a my nie chcemy odbiegać od reszty. Nie każdy jednak podąża za powszechnie panującymi trendami. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej bezpieczeństwa na drodze, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również gadżety odblaskowe. Te drobne elementy są niezastąpione na ulicy, zwłaszcza wieczorem. Dlaczego warto ulec tej modzie i nosić odblaski codziennie? Przeczytaj tekst i dowiedz się o zaletach odblasków!

Gadżety odblaskowe na każdą okazję!

Bez względu na to, czy wybieramy się na wieczorny trening, spacer z psem, czy po prostu wychodzimy gdzieś z rodziną, odblaski powinny towarzyszyć nam na każdym kroku. Na ich korzyść przemawia zdecydowanie bezpieczeństwo, jakie zapewniają pieszym i rowerzystom, szczególnie wieczorami.

Należy uświadomić sobie, że bez elementów odblaskowych jesteśmy widoczni dla kierowców z ok. 30 metrów. To odległość, która nie daje szans na reakcję – podkreśla specjalista z odblaski24.com.pl. – Aby ustrzec się przed zagrożeniami na drodze, musimy wyposażyć się w podstawowe elementy odblaskowe. Dzięki nim kierowca samochodu zobaczy nas już z ok. 150 metrów. Ta odległość wystarczy, by odpowiednio zareagować.

Kamizelka odblaskowa i co dalej?

Najbardziej charakterystycznym i znanym odblaskiem jest wspomniana kamizelka odblaskowa. Zazwyczaj żółtego koloru, ewentualnie pomarańczowa, jako pierwsza przychodzi nam na myśl. Na szczęście nie musimy ograniczać się jedynie do niej. Oferta jest tak bogata, że spośród gadżetów odblaskowych możemy wybrać coś specjalnie dla siebie.

Odblaski są dzisiaj mocno spersonalizowane. Mamy więc specjalne odblaski dla biegaczy, odblaski na rower dla rowerzystów czy odblaski dla sportowców. Pozwala to na szeroki wybór i większe zainteresowanie tematem, co z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo – zauważa ekspert z odblaski24.com.pl.

fotolia.com

Wśród odblasków dla sportowców mamy głównie naklejki odblaskowe, opaski, czapki i tuby, saszetki LED, lampki rowerowe, specjalną odzież odblaskową czy nawet chorągiewki odblaskowe.

Ale co więcej, poza kamizelką, mamy do wyboru jako piesi? W zależności od tego, gdzie się wybieramy i o jakiej porze, musimy dopasować odblaski dla siebie. Jeżeli chcemy wyjść na spacer z psem, to zdecydowanie wystarczy nam samozaciskowa opaska odblaskowa np. na rękę lub opaska z diodami LED. Nie są to duże elementy, ale skutecznie sygnalizują naszą obecność na drodze. Dobrze jest też pomyśleć o zabezpieczeniu swojego pupila i wyposażeniu go w brelok odblaskowy lub specjalną uprząż dla psa.

Alternatywą dla kamizelki są szelki odblaskowe. Poza nimi do wyboru mamy także smycze, zawieszki, naklejki, chusty, torby. Wszystko to oczywiście w wersji fluorescencyjnej, aby nasza widoczność i bezpieczeństwo były jak najwyższe.

Zawsze miej przy sobie odblaski

O tym, że na drodze należy zachować szczególną ostrożność, wydawałoby się, nie trzeba przypominać. A jednak bezwzględne statystyki wypadków na drogach pokazują, że mimo ogólnej świadomości, często zapominamy o tym, by odpowiednio się zabezpieczyć.

Dobrze jest więc nauczyć się zakładania odblasków przy każdym wyjściu. Z czasem wejdzie nam to w nawyk, który nieraz może ocalić nam życie.