Jaka końcówka do szczoteczki elektrycznej?

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele szczoteczek elektrycznych o zróżnicowanych funkcjach i dodatkowych opcjach. Jak więc widać, wcale nie jest łatwo wybrać najlepszą końcówkę do takiej szczoteczki, która dokładnie wyszoruje zęby i zapewni ich czystość i odświeżenie.

Higiena jamy ustnej nie jest zatem taka łatwa, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Zgodnie z badaniami modele elektryczne znacznie sprawniej usuwają osad na zębach i lepiej dbają o dziąsła. Jest to także najczęściej polecany przez stomatologów i ortodontów wybór. Mimo wszystko to właśnie końcówka powinna przede wszystkim skupiać na sobie najwięcej uwagi.

Końcówki typu „base”

Końcówki podstawowe są uniwersalnymi końcówkami, których głównym celem jest wyeliminowanie płytki nazębnej. Wspomniana płytka to osad bakteryjny, który stanowi wynik połączenia śliny z innymi płynami oraz resztkami jedzenia. Kiedy regularnie nie czyści się zębów, płytka nazębna gromadzi się na nich i zamienia w kamień nazębny. Aby się jej pozbyć, najlepiej jest zastosować szczoteczkę właśnie z omawianą końcówką.

Oczywiście oprócz samej szczoteczki trzeba również zadbać o prawidłową technikę i czas szczotkowania. Jeżeli zadba się o systematyczna wymianę końcówek, wtedy zawsze będzie można cieszyć się lśniącymi i gładkimi zębami.

Końcówki do wybielania

Takie cudo również istnieje. Szczególnie pomocne są końcówki wybielające w przypadku osób, u których na co dzień kawa i herbata są nieodłącznym elementem. Również w przypadku spożywania słodyczy może powstawać żółty nalot ciężki do wyeliminowania.

Dzięki końcówce wybielającej szkliwo jest odpowiednio polerowane przywracając tym samym jego naturalny jasny odcień. Przykład tutaj może stanowić szczoteczka Oral B 3D White z umiejscowioną w centrum niewielką gumką, która na dłużej zatrzymuje pastę i zwiększa jakość przeprowadzonego polerowania.

Końcówki dla osób z aparatami ortodontycznymi

Kiedy nosi się aparat ortodontyczny, szczególnie montowany na stałe, ciężko jest standardową szczoteczką dostać się we wszystkie zakamarki do wyczyszczenia, w których zbiera się najwięcej osadu i pozostałości po jedzeniu i piciu.

Jaka końcówka do szczoteczki elektrycznej?

Cierpi na tym nie tylko wygląd, ale także kondycja zębów, ponieważ idealnie stworzone środowisko jest gwarancją pojawienia się w krótkim czasie kolonii bakteryjnej, próchnicy i licznych chorób dziąseł.

Końcówki dla osób z aparatami ortodontycznymi są puste w ich wewnętrznej części, co przekłada się na świetnie wyczyszczony aparat, wszystkie łuki i zamki, które się w nim znajdują. Wytrzymałość tego typu końcówki gwarantuje długotrwałe jej stosowanie bez konieczności wymiany.

Końcówki do wrażliwych zębów

Jeżeli jest się posiadaczem nadwrażliwym zębów, warto zainwestować właśnie w takie rozwiązanie. Osoby z nadwrażliwością często mają problemy z przyjmowaniem zimnych oraz gorących napojów i potraw.

Również jedzenie słodyczy sprawia, że nieprzyjemny ból przeszywa ich jamę ustną, a posiłki nie dają żadnej satysfakcji, lecz są uciążliwym obowiązkiem. Kiedy takie objawy występują, należy jak najszybciej zareagować. Konieczne jest uzbrojenie swojej szczoteczki w omawianą końcówkę. Ze względu na delikatne włosie zęby nie ulegają dodatkowemu podrażnieniu, a mimo to po ich umyciu są one czyste.