Kolczyki łańcuszki – wybierz ponadczasowe rozwiązanie biżuteryjne

Kolczyki to zdecydowanie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań biżuteryjnych. Noszone są przez kobiety w dosłownie każdym wieku. Właśnie dlatego w sklepach można znaleźć tak wiele wariantów kolczyków, a wśród nich te uniwersalne zwane łańcuszkami.

Złote kolczyki łańcuszki

Złoto to jeden z podstawowych kruszców stosowanych przy wyrobie biżuterii. Jego niesłabnąca popularność sprawia, że zakup złotej biżuterii może być bardzo dobrą inwestycją. Jego połączenie z wzorem kolczyków łańcuszków sprawia, że otrzymuje się naprawdę ponadczasową ozdobę. Ze względu na swoją barwę złoto poleca się kobietą, których karnacja jest w typie wiosny i jesieni. Wówczas zostają wyeksponowane wszystkie auty, a przyćmione niedoskonałości. Warto zauważyć, że złoto nie lubi konkurencji, ponieważ samo w sobie jest bardzo efektowne. Właśnie dlatego wybierając złote kolczyki łańcuszki należy unikać np. srebrnych łańcuszków.

Srebrne kolczyki łańcuszki

Srebro to druga najbardziej popularna odsłona kolczyków łańcuszków. Choć najlepiej będą w nich wyglądały kobiety prezentujące zimowy i letni typ urody to nic nie stoi na przeszkodzie, by nosiły je również osoby o cerze w innym odcieniu. Muszą jednak zwrócić uwagę na to, czy srebro zbyt mocno nie uwydatnia niedoskonałości znajdujących się w obszarze twarzy i dekoltu. Kolczyki łańcuszki mogą mieć różnego rodzaju sztyfty, co można zobaczyć na stronie https://esclusiva.pl/kolczyki-lancuszki. Z kolei ich długość reguluje się samodzielnie poprzez przewleczenie przez ucho. Dzięki temu zyskuje się możliwość jeszcze lepszego dopasowania ozdoby do całej stylizacji. Srebrne kolczyki łańcuszki bardzo często łączone są z kamieniami takimi jak: onyks, czy markazyt. Wówczas wyglądają jeszcze bardziej efektownie i podkreślają elegancki charakter stylizacji. Te nieco skromniejsze, wykonane z samego srebra będą bardziej odpowiednie dla stylizacji codziennej ubieranej np. do pracy, czy spotkanie z przyjaciółką.

Kolczyki łańcuszki – do czego najlepiej nosić?

Uniwersalność kolczyków łańcuszków bierze się przede wszystkim z tego, że pasują do każdej stylizacji. Idealnie zgrają się zarówno z gładkimi tkaninami utrzymanymi w stonowanych kolorach jak i tymi bardziej wzorzystymi. Wszystko to dzięki temu, że występują w wielu wariantach. Mianowicie mogą być bogato zdobione i mieć kilka ogniw jak i być w skromnej wersji, opierającej się na jednym, gładkim łańcuszku. Właśnie dlatego będzie to idealna biżuteria uzupełniająca stylizację codzienną jak i tą wyjściową np. bankietową.