Makijaż permanentny brwi pielęgnacja po zabiegu

Dla wielu nowoczesnych kobiet makijaż idealny to taki, którego nie trzeba ciągle poprawiać i który utrzymuje się najlepiej przez cały czas i nie wymaga kompletnie żadnych poprawek. Obudzić się w środku nocy z idealnie ułożonymi i umalowanymi brwiami? To jest to! Taki efekt daje jedynie permanentny makijaż, coraz zresztą popularniejszy wśród szerokiego grona kobiet.
Zacznijmy od tego, czym właściwie jest makijaż permanentny? Jest to rodzaj tatuażu, dlatego efekt utrzymuje się tak długo i jest tak dobry. To właśnie z tego względu konieczna jest po makijażu permanentnym brwi pielęgnacja po zabiegu odpowiednia do naszego stanu.
Najważniejszą zasadą po wykonanym zabiegu jest stosowanie się do wszystkich poleceń, jakie wydała nam kosmetyczka. Przede wszystkim należy korzystać jedynie z takich kosmetyków, jakie nam poleciła. Nie wolno skóry wokół brwi ani natłuszczać, ani myć za pomocą mydła. W przypadku niektórych metod stosowany jest jedynie krem zawierający sporą ilość witaminy E, wzmacniający skórę oraz jednocześnie doskonale nawilżający. To również za jego sprawą skóra goi się w naprawdę ekspresowym tempie, a brwi wyglądają znakomicie.
Makijaż permanentny brwi i jego pielęgnacja po zabiegu to również zdecydowane unikanie ekspozycji na promieniowanie słoneczne tuż po wykonanym zabiegu – dokładnie tak, jak w przypadku klasycznych, doskonale nam znanych tatuaży. Najbardziej optymalnym czasem, podczas którego powinnaś sobie odpuścić przyjemność opalania się, jest czternaście dni. Po dwóch tygodniach opalanie się jest już możliwe, jednak powinnaś w miejscu brwi stosować krem o bardzo wysokim filtrze UV. Również w okresie dwóch tygodni od dnia zabiegu powinnaś unikać sauny, basenu oraz SPA. To ważne, ponieważ unikając tych miejsc zabezpieczasz skórę przed ewentualnymi infekcjami i dajesz jej należycie odpocząć. Kiedy skóra już się całkowicie zagoi, musisz pamiętać o jej regularnym nawilżaniu – to najważniejsza i podstawowa zasada.

www.twardyszparag.pl