Maszyna

Zakup własnej maszyny do szycia to marzenie wielu osób zajmujących się tym hobby. Niezależnie, czy będziesz pracować na niej sporadycznie, czy spędzisz niemal każdy wolny wieczór – warto dołożyć starań i wybrać maszynę z prawdziwego zdarzenia. Poniżej udzielamy kilku porad w tym zakresie, skupiając się na marce Minerva. Jest to jedna z najpopularniejszych globalnych marek produkujących maszyny do szycia, w której ofercie znajduje się seria NEXT (na którą składają się trzy mechaniczne modele). Urządzenia Minerva NEXT cieszą się popularnością ze względu na dużą wytrzymałość, funkcjonalność oraz wygodę pracy. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w temat.

Maszyny Minerva NEXT – od A do Z

Maszyny do szycia Minerva NEXT to seria maszyn mechanicznych, na którą składają się 3 różne modele. Są to urządzenia o odmiennych funkcjach i przydatności. Minerva NEXT 141D to model podstawowy, dedykowany dla osób początkujących. Bardziej zaawansowaną wersją jest Minerva NEXT 232D, natomiast Minerva NEXT 363D to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli maszyn do szycia w swojej kategorii cenowej.

Dlaczego seria NEXT cieszy się popularnością? Przede wszystkim – są to urządzenia solidne i wytrzymałe, w dużym stopniu bezawaryjne. Są odporne na wstrząsy oraz uszkodzenia mechaniczne, na które są narażone w czasie przechowywania i codziennej pracy. Są także bardzo funkcjonalne – odznaczają się optymalnym tempem szycia oraz intensywnym wkłuciem igły. W ich budowie znajduje się także chwytacz wahadłowy, włącznik szycia wstecz, wolne ramię i podwójna igła. Warto też wspomnieć o możliwości regulacji docisku stopki – co jest cechą rzadko spotykaną w tej kategorii cenowej.

Minerva NEXT – dla kogo?

Ilość programów ściegowych jest różna w poszczególnych modelach. Minerva 141D obejmuje 14 różnych programów. Wśród nich znajduje się ścieg prosty, zyg-zak, kryty, elastyczny. Minerva 232D obejmuje aż 23 programy, w tym te dedykowane do ściegów ozdobnych i overlokowych. Model 363D zawiera aż 36 programów, wśród których jest dużo ściegów ozdobnych i satynowych. Ponadto, poszczególne modele nadają się idealnie do obszywania dziurek na guziki, do pracy w trybie czterostpniowym.

Minerva 232D oferuje dodatkowo możliwość regulacji długości ściegu za pomocą prostego pokrętła. Model 363D posiada dwa pokrętła, dedykowane do długości i szerokości. Jest to duże ułatwienie, które sprawia, że Minerva 363D jest jednym z najchętniej wybieranych urządzeń w swojej klasie. Te dwa modele są także wyposażone nawlekacz igły, co stanowi duże ułatwienie w porównaniu do modelu 141D, w którym nawlekanie przebiega manualnie bądź – przy użyciu zewnętrznych akcesoriów.

Maszyny Minevra NEXT zbierają pozytywne recenzje od swoich użytkowniczek. Wskazują przede wszystkim, że są to urządzenia wytrzymałe i funkcjonalne, zwłaszcza gdy spojrzymy na ich możliwości w kontekście ceny. Na tle innych mechanicznych maszyn do szycia, szczególnie dobrze wypada model 363D, którego stosunek ceny względem jakości jest bardzo zadowalający.