Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie telefonu

Nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez najnowszych zdobyczy technologii. Jedną z nich bez wątpienia jest smartfon, który służy już nie tylko do dzwonienia, ale jest centrum multimedialnym z dostępem do internetu. Nierzadko wydajemy na tego typu elektronikę kilka tysięcy złotych, dlatego ewentualna kradzież lub zniszczenie urządzenia byłaby ogromną stratą finansową. Czy możemy jej zapobiec?

Ubezpieczenie smartfonu podczas zakupu

Sklepy z elektroniką często proponują nam dodatkowe usługi związane z zakupionym urządzeniem. Poza przedłużoną gwarancją możemy także wykupić ochronę przed rozbiciem ekranu czy zalaniem smartfona. Minusem takiego rozwiązania jest to, iż dotyczy ono jedynie urządzeń nowych, do tego zakupionych w konkretnym sklepie. Ponadto jeśli interesuje nas ochrona od skutków kradzieży, to przedłużona gwarancja nam nie pomoże. Ochrona przed rozbiciem lub zalaniem brzmi natomiast bardzo rozsądnie. Nawet najdroższe smartfony nie są na tyle trwałe, aby np. wyjść bez szwanku po upadku na beton czy posadzkę. Z drugiej strony jeśli rozważamy koszt takiego rozwiązania, to może on wynieść kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Podobne oferty znajdziemy u operatorów telekomunikacyjnych, u których niektóre warianty chronią również przed skutkami kradzieży.

Ubezpieczenie elektroniki w ramach polisy majątkowej

Jeśli jesteśmy posiadaczami drogiego smartfona, możemy się także ubezpieczyć od jego zniszczenia lub kradzieży dzięki innym produktom. Najważniejszym z nich jest polisa majątkowa, dzięki której przede wszystkim chronimy swoje finanse przed szkodami związanymi z domem lub mieszkaniem. Ważne, aby polisa obejmowała ruchome mienie, wśród których znajdują się meble, dzieła sztuki, sprzęt AGD, biżuteria i elektronika, czyli między innymi smartfon. Musimy dopilnować, aby nasz telefon znalazł się na liście przedmiotów ubezpieczenia. Gdy dojdzie do włamania i kradzieży lub urządzenie ulegnie zniszczeniu z powodu pożaru, powodzi, huraganu czy innego czynnika wymienionego w umowie, to ubezpieczyciel pokryje naszą stratę w ramach wyznaczonej sumy ubezpieczenia.

Osobne ubezpieczenie smartfona

Poza wspomnianymi możliwościami możemy jeszcze skorzystać z ofert firm, które proponują wyłącznie ubezpieczenie smartfona. W tym wypadku ubezpieczenie jest możliwe, jeśli urządzenie nie ma więcej 3 do 6 miesięcy (w zależności od firmy). Ubezpieczyciel bierze wówczas pod uwagę wartość urządzenia, markę i model oraz zakres ochrony, który może dotyczyć kradzieży, jak i zalania czy innej usterki, bez względu na historię jej powstania. Ubezpieczenia tego typu są stosunkowo tanie. W zależności od modelu naszego smartfona cena za 12- lub 24-miesięczną ochronę wyniesie ok. 200-500 zł. Biorąc pod uwagę, iż najdroższe urządzenia tego typu kosztują ponad 4000 zł, kwota składki jest do zaakceptowania. Ubezpieczyciel w ramach umowy pokryje koszt napraw do ustalonego limitu, zapewni urządzenie zastępcze oraz pokryje koszt zakupu nowego urządzenia.

Uwielbiasz mieć najnowsze modele smartfonów, ale chcesz się czuć bezpiecznie? Zgłoś się do biura Eurofinance Ubezpieczenia Majątkowe Wrocław, gdzie pomożemy CI ubezpieczyć smartfona. Nie będziesz musiał samodzielnie szukać i porównywać oferty – zrobimy to za Ciebie w ciągu jednej, kilkunastominutowej rozmowy!