Mata piankowa zapewni bezpieczną zabawę twojemu dziecku

0
1368

Jeżeli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, to z pewnością ciekawią cię kwestie dotyczące bezpiecznej i komfortowej zabawy twojej pociechy. W związku z tym ten artykuł zawiera treść, która z pewnością cię zainteresuje. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Czym powinna charakteryzować się wysokogatunkowa mata piankowa? Poznaj najpopularniejsze propozycje dostępne w sklepach z zabawkami.

Rodzaje mat piankowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mat piankowych różniących się kolorem, grubością oraz kształtem. Mata piankowa jest świetnym sposobem izolacji termicznej. Do wyboru mamy puzzle piankowe lub matę-dywanik z pianki. Dywanik z łatwością można złożyć i rozłożyć, w związku z tym, idealnie sprawdzi się także na pikniku w ogrodzie lub podczas plażowania. Puzzle z kolei umożliwiają uzyskanie takiej powierzchni, jakiej aktualnie potrzebujemy – dodając lub odejmując elementy, bez problemu wyregulujemy wielkość maty. Taka mata piankowa ma elementy, które można wyjmować i dopasowywać. Różnią się one strukturą i są niesamowicie kolorowe. Lepiej unikać kupowania mat piankowych w bardzo niskiej cenie. Zazwyczaj są one nie najlepszej jakości, mogą zawierać szkodliwe substancje powodujące wysypkę, podrażniające skórę malucha i wywołujące alergię. Dzieci poznające świat wszystkimi zmysłami z pewnością będą chciały gryźć niektóre elementy puzzli, dlatego trzeba uważać zwłaszcza na te o charakterystycznym drażniącym zapachu. Wystrzegajmy się puzzli zawierających formamid, BPA, PVC oraz ftalany. Najbezpieczniejszym wyborem będzie produkt mający odpowiednie atesty.

Na co zwrócić uwagę

Po pierwsze na grubość maty – im grubsza, tym bardziej miękka i gwarantująca większy komfort. Wybierzmy wersję o grubości przynajmniej 16 mm. Po drugie trzeba spojrzeć na parametry izolacyjne. Lepsze parametry oznaczają lepszą izolację od podłoża. Innym ważnym aspektem przy wyborze maty jest jej wielkość. Jeśli chcemy, aby mata piankowa posłużyła nam jak najdłużej, lepiej zdecydować się na większą. Przyda się do zabawy, raczkowania, a później może pełnić funkcję ozdoby pokoju dziecięcego i zastąpić dywan. Oczywiście trzeba też zdecydować się na jakiś ciekawy wzór. Oprócz izolacji cieplnej kolorowa mata piankowa przyciągnie wzrok dziecka i będzie pełnić funkcję edukacyjną.

Mata piankowa to hit ostatnich lat i nie zapowiada się, żeby sytuacja miała ulec zmianie. Maty piankowe mają wiele zalet, dzięki czemu są bardzo chętnie kupowane przez rodziców dla swoich pociech. Mogą również pełnić funkcję zastępczą dla zwykłych dywanów, które co chwilę trzeba prać, bo jak wiadomo, małe dzieci mają tendencję do robienia dużego bałaganu.