Myjka do okien – czy rzeczywiście warto ją posiadać?

Czyszczenie domu nie należy do szczególnie prostych ani przyjemnych obowiązków. Bardzo często wiąże się szorowaniem, które trwa godzinami, a efektem są nieco mniej brudne szyby czy umywalki. Jednak wszystko tkwi w szczegółach i można znaleźć prosty sposób, by sprzątanie stało się po prostu przyjemną czynnością. Mówi się, że mycie okien myjką to czysta przyjemność. Czy rzeczywiście tak jest?

Czyszczenie okien tradycyjną metodą

            Pamiętajmy, że okna to specyficzny rodzaj powierzchni, która nie tylko się brudzi, ale także po umyciu może być pełna smug i zacieków. Dlatego czyszczenie okien tradycyjną metodą jest niezwykle czasochłonne. Zwracać należy wówczas uwagę na domycie brudu i pyłu, który osiadł na oknie oraz wszelkiego rodzaju zabrudzeń, które mogły pojawić się w trakcie eksploatacji, ale także na właśnie wspomniane smugi, które pojawiają się zwłaszcza w słońcu. To dość trudne zadanie.

Myjka receptą?

            Jednak wymyślono doskonałą ręczną myjkę dostępną między innymi na leifheitsklep.pl. To idealne urządzenie ma za zadanie umyć okna bez smug czy polerowania. Oszczędza czas i pieniądze. Czy tak jest? Sprawdziliśmy i rzeczywiście test wypadł lepiej niż dobrze. Mycie w zwykły sposób zajęło nam około 3 godzin, natomiast myjka to niecałe 45 minut. Różnica kolosalna, ale nie tylko w czasie. Idealnie domyte rogi, zero smug, krystaliczne okna nawet w słońcu. To jest godne polecenia!

Kiedy nie myć okien?

            Pamiętajmy, by nie zabierać się za mycie okien w trakcie mrozów, gdyż myta powierzchnia będzie zamarzać i nici z naszego pomysłu. Co więcej, warto uświadomić sobie, że mycie ręczne nie może odbywać się w słońcu, gdyż to rozpuszcza detergenty. Inaczej jest jednak z myjką ręczną, dlatego to kolejny plus, który ma do zaoferowania.

            Mycie okien to jedno z najczarniejszych zadań, jakie zwykle czeka nas przed zaproszeniem gości, przed świętami czy innymi wydarzeniami. Dzięki myjce ręcznej nie będzie z tym żadnego problemu i w efekcie czyste okna bez smug nie okażą się tylko błahym chwytem reklamowym.