Domki całoroczne bez pozwolenia na budowę

Coraz więcej osób poszukuje alternatywy dla tradycyjnego budownictwa. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele, nierzadko chodzi to po prostu o poszukiwanie małych i energooszczędnych domków, idealnie nadających się do zamieszkiwania przez cały rok. Co ciekawe domy bez działki, nie wymagają uzyskiwania stosownych pozwoleń.

Rosnąca popularność inicjuje większe wybory

Ze względu na to, że domy bez działki zyskują sobie coraz większą popularność, na rynku pojawia się coraz więcej producentów oferujących domki, które idealnie można dopasować do własnych potrzeb i preferencji. Ponadto tego rodzaju domki są stosunkowo tanie w eksploatacji, komfortowe oraz po odpowiednim zainstalowaniu nadaje się do wykorzystania przez cały rok, nawet gdy zima jest sroga. Tego rodzaju domki w swojej konstrukcji są bardzo proste, oparty przede wszystkim na budowie szkieletowej, co oznacza, że są również mobilne i w razie potrzeby można przenieść je z jednego miejsca do drugiego.

Bez wątpienia ogromną zaletą domów bez działki jest ich mobilność oraz brak konieczności załatwiania stosownych pozwoleń na budowę. To bardzo duże ułatwienie, ponieważ obecnie załatwienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę nieruchomości zajmuje mnóstwo czasu i wymaga poświęcenia ogromu energii, w związku z ilością spraw administracyjnych koniecznych do załatwienia. W przypadku mobilnych domów bez działki wystarczy jedynie wybrać odpowiedni projekt bądź kupić już gotowy dom, idealnie dopasowany do własnych wymagań i potrzeb. Ponadto takiego można umieścić w dowolnym miejscu, gdzie tylko będziemy chcieli (oczywiście musi być ta nasza działka lub działka, do której użytkowania mamy formalnie prawo, w odpowiedni sposób udokumentowane).

Duże możliwości wykorzystania

Bardzo dużym atutem mobilnych domów, wymagających pozwolenia na budowę jest ich niewielki koszt powstania, przede wszystkim dlatego, że ich konstrukcja opiera się głównie na wykorzystaniu prefabrykatów. Dodatkowo przy ich tworzeniu powstaje niewielka ilość odpadów. Ponadto, aby drewno mogło stanowić element budulcowy takich domów, musi posiadać stosowne certyfikaty, A to oznacza, że do tego celu wybierane są jedynie materiały najwyższej jakości.

Takie całoroczne domki bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę najlepiej sprawdzą się przy parach lub w niewielkich rodzinach (często ze względu na swoją niską powierzchnię rodziny wielodzietne mogą mieć ogromny problem ze zniszczeniem się w takiej przestrzeni). W takich domach poza przestronnym i wygodnymi pokojami, znajdują się oczywiście również kuchnię oraz łazienki. Z pozoru niewielkie zewnętrzne rozmiary bardzo często kryją w sobie przestronne i bardzo komfortowe pomieszczenia.