Czarter jachtów w Chorwacja a kwestie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to absolutna podstawa każdego wyjazdu. Niestety czasem w słońcu, z drinkiem w ręce, kiedy obserwujemy piękne widoki, zapominamy o tym i wystawiamy się na niebezpieczeństwo przez nieuwagę. Warto zatem pomyśleć o niektórych kwestiach odpowiednio wcześniej. Szczególnie jeśli planujemy czarter jachtów w Chorwacja.

1) Ubezpieczenie i wybór dobrej jakości jachtu

O co musimy na pewno zadbać? Otóż o wybór dobrej jakości jachtu. Dlatego też nie warto zostawiać rezerwacji jachtu w Chorwacji na absolutnie ostatni moment. Wówczas może się bowiem okazać, że najzwyczajniej w świecie będzie już nieco za późno i niczego dobrego nie znajdziemy. Dla własnego bezpieczeństwa warto także przed wyczarterowaniem jachtu obejrzeć go dokładnie, porobić zdjęcia, sprawdzić wszytko.

Następnie weźmy zawsze pod uwagę ubezpieczenie jachtu. Generalnie każdy czarter jachtów w Chorwacja tego wymaga. Czasem jednak istnieje możliwość zmiany kaucji na właśnie formę ubezpieczenia. Pamiętajmy, żeby się nie migać od zapłaty tego – to istotne zabezpieczenie.

2) Ubezpieczenie członków załogi

Niestety rzeczą, o której bardzo często zapominamy jest ubezpieczenie członków załogi. Standardowo bowiem powinny nam wystarczyć karty EKUZ i w zasadzie tak jest.

Niemniej jednak zwróćmy baczną uwagę na to, że żegluga to zawsze sport podwyższonego ryzyka. Może być konieczna akcja ratunkowa, przewiezienie helikopterem do szpitala itp. Tutaj zdecydowanie lepiej jest mieć załatwione profesjonalne ubezpieczenie tym bardziej, że wcale nie jest to wysoki koszt, a ta stówa złotych maksymalnie może uratować nam życie.

3) Kapitan – odpowiedzialna rola nawet na urlopie

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej stronie czarteru jachtów w Chorwacji. Otóż zawsze jedna osoba musi być liderem, kapitanem. Zadaniem jej jest pilnowanie innych członków załogi przed zrobieniem głupot.

Kapitan także powinien uważać, kogo bierze na pokład. Oczywiście bowiem od niego wymagany jest patent sternika jachtowego oraz świadectwo radiooperatora, zaś pozostali członkowie załogi nie muszą posiadać żadnych patentów. Niemniej jednak warto, aby były to chociaż osoby zaznajomione w pewien sposób z żeglugą. Jeśli tak nie jest, to.warto na początek zorganizować np.krótszy rejs.

Czarter jachtów w Chorwacji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk