Jak utrwalić makijaż oczu?

Większość kobiet pragnie, aby makijaż oczu utrzymał się w idealnym stanie od rana do wieczora. Jednak często zdarza się tak, że cienie po kilku godzinach zaczynają się osypywać lub zbierać się w załamaniach powiek. Na szczęście można temu zapobiec dobra baza pod cienie do powiek, która utrwali makijaż oczu.

Zalety bazy pod cienie

Największą zaletą bazy pod cienie jest przedłużenie ich trwałości. Dzięki odpowiedniej bazie makijaż oczu utrzyma się w nieskazitelnym stanie przez cały dzień. Cienie nie będą się zbierały w załamaniach powiek ani osypywały. Dlatego jest to doskonałe rozwiązanie na wyjątkowe okazje, podczas których chcemy wyglądać olśniewająco.

Dodatkowym atutem bazy pod cienie jest podbicie koloru użytego kosmetyku. Jeśli cienie są mało napigmentowane, baza sprawi, że staną się one bardziej widoczne. Dzięki temu nawet słabej jakości cienie uzyskają intensywny kolor, który nada spojrzeniu wyrazistość.

Rodzaje baz pod cienie do powiek

W sklepach dostępne są różnego rodzaju bazy pod cienie, co pozwoli na dopasowanie produktu do osobistych preferencji. Znaleźć można na przykład bazy matujące, idealne dla kobiet z tłustymi powiekami, a także rozświetlające, które nadadzą spojrzeniu młodzieńczy blask. Niektóre produkty posiadają również właściwości nawilżające oraz pielęgnacyjne.

Wybrać można również rodzaj opakowania, które będzie nam najbardziej odpowiadało. Baza pod cienie do powiek może znajdować się w słoiczku, tubce lub w opakowaniu z aplikatorem. Dzięki temu każda kobieta znajdzie taki produkt, którego aplikacja będzie dla niej najodpowiedniejsza.

Jak nakładać bazę pod cienie?

Nakładanie bazy pod cienie do powiek jest niezwykle proste. Należy jedynie pamiętać o kilku prostych zasadach, które sprawią, że użycie produktu przyniesie oczekiwane rezultaty. W przeciwnym wypadku, kosmetyk nie spełni swojej podstawowej roli, jaką jest przedłużenie trwałości cieni.

Na początek należy oczyścić skórę powiek przy pomocy toniku bądź płynu micelarnego, następnie można przystąpić do nakładania bazy. Jeśli produkt nie posiada aplikatora, można użyć opuszka palca. Niewielką ilość produktu należy równomiernie nałożyć na powieki, odczekać chwilę aż wyschnie i nałożyć wybrane cienie.

Bazy pod cienie do powiek kupisz na kosmetykizameryki.pl