Rodzaje baz do paznokci

Dobrze wykonany manicure paznokci to niewątpliwie najważniejszy element zadbanych dłoni. Nowoczesne kosmetyki do paznokci dają możliwość wykonania nie tylko modnej stylizacji, ale także bardzo trwałej. Ze względu na trwałość największą popularnością cieszą się paznokcie hybrydowe.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Hybrydy to obecnie najbardziej trwały manicure, który dobrze wykonany utrzyma się na paznokciach nawet do 4 tygodni. W porównaniu z innymi metodami zdobienia paznokci pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Manicure hybrydowy wymaga specjalnych kosmetyków oraz lampy LED/UV do utwardzania poszczególnych etapów. Najlepiej wybierać kosmetyki tej samej marki, dzięki temu będą kompatybilne, a ostateczny efekt zgodny z oczekiwaniami. Podstawowe kosmetyki do wykonania hybrydy to cleaner, baza, właściwy lakier oraz top.

Baza jest najważniejsza

Niektórzy zastanawiają się, czy baza jest potrzebna i czy nie można pominąć tego etapu? Bazy do paznokci stanowią podstawowy i niezbędny element manicure hybrydowego. Mają wpływ na kondycję paznokci oraz trwałość hybrydy. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównanie płytki paznokciowej, zabezpieczenie paznokci przed działaniem niekorzystnych czynników (woda, promienie UV, uszkodzenia mechaniczne) oraz trwałe połączenie z lakierem hybrydowym lub żelowym.

Odpowiednio dobrana baza pozwala także na wzmocnienie paznokci, ich przedłużenie oraz odbudowę w przypadku złamania. Firmy oferują różne rodzaje baz do paznokci, dlatego warto poznać ich właściwości i wybrać najlepszą.

Rodzaje baz do paznokci

Wybierając bazę do paznokci, należy przede wszystkim postawić na produkty dobrej jakości. Ich właściwości będą zgodne z deklaracjami producenta i naszymi oczekiwaniami. Do najbardziej popularnych baz należą bazy hybrydowe oraz bazy kauczukowe.

Bazy hybrydowe różnią się składem oraz gęstością. Baza klasyczna przeznaczone jest do paznokci o mocnej płytce, dobrze wyrównuje płytkę, ale nie pozwala na jej przedłużanie. Do tego ostatniego służy baza do paznokci ultra, która ma gęstą konsystencję.

Bazy kauczukowe przeznaczone są do stosowania w przypadku słabej płytki paznokciowej, która wymaga wzmocnienia. Gęsta konsystencja pozwala na przedłużenie paznokci nawet o 5 mm. Obecnie uznawane są za najlepsze bazy do paznokci. Baza do paznokci może być wzbogacona o keratyny lub witaminy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bazy do paznokci.