Na co zwrócić uwagę kupując drzwi wejściowe?

Projektujesz swój dom, zastanawiasz się nad wyborem materiałów, przeglądasz różne rozwiązania architektoniczne. Patrzysz na koszty ich zastosowania i zestawiasz je z możliwymi do uzyskania efektami. Zwracasz uwagę na dostępność i możliwe warianty. W swoich rozważaniach docierasz w końcu do drzwi wejściowych.

Co jest ważne przy wyborze drzwi wejściowych?

Drzwi wejściowe do naszego domu są jego bardzo istotnym elementem. Zasadniczo powinny spełniać dwa zadania, chronić przed włamaniami i zapraszać gości do odwiedzenia naszego domu. Rozważając względy bezpieczeństwa powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał z którego drzwi są wykonane oraz zastosowane w nich systemy zabezpieczeń. Mamy do wyboru szereg różnych rozwiązań, ważne by nasze drzwi wejściowe stanowiły rzeczywiście trudną zaporę do przejścia dla potencjalnego nieproszonego gościa. Wyboru musimy dokonać sami, właściwie równoważąc ceny z oferowaną jakością.

Jaki materiał użyty przy produkcji drzwi będzie odpowiedni?

Rozwój technologiczny jest procesem ciągłym i często wręcz nas zaskakującym. Jeszcze niedawno nikt nie wyobrażał sobie drzwi wejściowych do domu innych, jak wykonanych z drewna. Dziś mamy już znacznie szersze możliwości wyboru. Poza tradycyjnym drewnem mamy do dyspozycji drzwi wykonane z metalu, z tworzyw sztucznych, a nawet włókna szklanego czy aluminium. Każdy z tych surowców ma swoje wady i zalety. Dokonując ich wyboru musimy dostosować nasze oczekiwania i przekonania do parametrów technicznych.

Czy kształt drzwi ma znaczenie przy ich wyborze?

Względy bezpieczeństwa i parametry techniczne powinny być dla nas priorytetem. To te elementy winny przede wszystkim decydować o wyborze. Kształt będzie elementem drugorzędnym, jednak też ważnym w procesie dokonywania wyboru. Drzwi wejściowe muszą przecież nam się podobać i stanowić dla naszych gości zaproszenie do wejścia do środka. Tym co będzie miało duże znaczenie przy dokonywaniu wyboru będzie nasz pomysł na wygląd domu i preferowany przez nas styl domu. Zupełnie inne modele drzwi wejściowych będziemy rozważać przy wnętrach nowoczesnych (zapewne wykonanych z aluminium czy tworzyw sztucznych), a inne przy wnętrzach tradycyjnych, gdzie królować będzie drewno.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm