Nietypowe skróty

W dobie internetu coraz więcej pojawia się pewnych sformułowań, które są dla niego charakterystyczne. W czasie przeszukiwania sieci możemy napotkać szereg nietypowych zwrotów. Aby móc sprawnie poruszać się po internecie, dobrze jest poznać chociaż podstawowe znaczenia. Język internetu jest specyficzny, nierzadko trudny do zrozumienia. Warto pamiętać, że wiele zwrotów przenosi się do świata rzeczywistego, dlatego warto wiedzieć co nieco.

Zazwyczaj zwroty te, to pewnego rodzaju skróty słów czy zdań z języka polskiego oraz zagranicznych. Skróty te można spotkać przede wszystkim na forach dyskusyjnych, portalach aukcyjnych oraz portalach społecznościowych. Przykładem takiego sformułowania czy skrótu może być „nq”. Co to znaczy nq? Podstawowym tłumaczeniem tego skrótu jest „na razie”, „narka”, „nara”, czyli w tłumaczeniu na język tradycyjny oznacza „cześć”. Warto dodać, że skrót ten stosowany jest na do widzenia, jako forma pożegnania. Jest to jeden z podstawowych skrótów, a takowych istnieje mnóstwo. Pamiętajmy, że język internetu jest w ciągłej zmianie, co oznacza, że pojawia się coraz więcej zdań, sformułowań, które warto przyswoić.

Jak widać, oprócz podstawowych umiejętności poruszania się po internecie, warto znać sformułowania, na które możemy się natknąć. Nauka języka internetu często może ułatwić nam zrozumienie go. Oprócz tego przyswojenie pewnych pojęć pomoże nam porozumieć się z młodszym pokoleniem, które bardzo często przenosi pewne zdania, sformułowania z internetu na świat rzeczywisty.

www.mamipapi.pl